Pytech - Warsaw Python Meetup #2

13 marca odbył się Warsaw Python Meetup #2 - spotkanie dedykowane wszystkim pasjonatom Python, Machine Learning, AI oraz metodyki wytwarzania oprogramowania Scrum/Agile. Podczas tej edycji prelekcje wygłosili: Paweł Łubiarz, Jan Lenartowski oraz Tomasz Stachlewski.

Organizator: Pytech - Poland Python Meetup

Temat: Warsaw Python Meetup #2

Data: 13.03, godz. 18:00-21:00

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

Dla uczestników drugiego spotkania grupy Pytech – Poland Python Meetup przygotowano trzy prelekcje. Podczas pierwszego wystąpienia Paweł Łubiarz zdradził, jak czerpać radość z pracy w zespole. Z kolei o serwowaniu modeli predykcyjnych w aplikacjach webowych opowiedział Jan Lenartowicz. 

Ostatnią prezentację „Let's build! Budowanie bezserwerowej aplikacji opartej o sztuczną inteligencję oraz aplikacji globalnej w oparciu o chmurę obliczeniową AWS” przedstawił Tomasz Stachlewski. W pierwszej części prezentacji pokazał, jak zbudować aplikację, która zgodnie z obecnym trendem, wykorzystuje sztuczną inteligencję (w tym takie usługi jak: text-to-speech, image recognition, language detection). Natomiast w drugiej części sesji wspólnie z uczestnikami wydarzenia zbudował nową, globalną aplikację, opartą o serwerownie zlokalizowane na dwóch różnych kontynentach, która naśladując Netflixa replikowała swoje dane pomiędzy kontynentami i była odporna na ich niedostępność. 

Oprócz dużej dawki wiedzy nie zabrakło networkingu przy kawie i herbacie.