Future Design #5 - The beauty of data

Czy dane mogą być piękne i zaliczane do kategorii sztuki? W jaki sposób za ich pomocą opowiadać historię, inspirować czy uczyć? Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy podczas meetupu Future Design - "The beauty of data".

Organizator: Future Design

Temat: The beauty of data

Data: 08.09, godz. 18:00-20:30

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

Większość osób kojarzy dane z liczbami, tabelkami w Excelu i ładniejszymi lub brzydszymi wykresami (wykresy 3D - to o was!). 

Na spotkaniu prelegenci podzielili się z nami wskazówkami oraz dobrymi praktykami wizualizowania danych, a także (czy też przede wszystkim) pokazali, że dane mogą być zarówno piękne, jak i ciekawe.

Pierwszą prelekcję poprowadziła Hanna Dyrcz, nakreślając repertuar środków, które mamy do dyspozycji, jako projektanci, programiści czy analitycy. Pokazała, jakie mechanizmy percepcji wpływają na przetwarzanie informacji przez odbiorców oraz jak możemy je wykorzystać.

Z kolei Paweł Hawrylak w prezentacji „Kreowanie opowieści w wizualizacji danych” opowiedział o tym, że z tabelek można wycisnąć o wiele więcej niż tylko wykresy. W jaki sposób? O tym dowiedzieliśmy się na meetupie Future Design #5 - The beauty of data.