Fundusz Emerytalny Aviva OFE Najniższa opłata od składki na rynku

Dodatkowe oszczędzanie na emeryturę w Aviva OFE

OFE, czyli Otwarty Fundusz Emerytalny stanowi część II filara obowiązującego w Polsce systemu emerytalnego. Jest to sposób dodatkowego, dobrowolnego oszczędzania na emeryturę związany nierozłącznie z koniunkturą, a nie demografią i decyzjami politycznymi. Pamiętaj, że na przystąpienie do OFE masz cztery miesiące od rozpoczęcia pracy.

Dlaczego warto przystąpić do Aviva OFE?

 • Mamy najniższą opłatę od składki Każde OFE pobiera opłatę od składki. W Avivie ta opłata wynosi jedynie 0,75%. To najniższa opłata na rynku. Dzięki temu więcej pieniędzy pracuje na wysokość Twojej emerytury.
 • Jesteśmy liderem pod względem zgromadzonych aktywów Aviva OFE powstało w 1999 roku, gdy na mocy reformy systemu emerytalnego w Polsce powołano do życia otwarte fundusze emerytalne. Od samego początku jesteśmy jednym z liderów na rynku, m.in. pod względem zgromadzonych aktywów.
 • Mamy 2,6 mln klientów Jesteśmy jednym z dwóch największych otwartych funduszy emerytalnych w Polsce. Nasi klienci wiedzą, że ich pieniądze są w dobrych rękach.
 • Ponownie zaufało nam ponad pół miliona Polaków Podczas zmian w systemie emerytalnym w 2014 roku, gdy Polacy po raz kolejny mogli zadecydować, czy pozostają jedynie w ZUSie, czy powierzają swoją składkę emerytalną także w ręce OFE, ponad 0,5 mln osób wybrało nas ponownie.

 Jak przystapić do Aviva OFE?

Aby przystąpić do Aviva OFE, konieczne jest wypełnienie i podpisanie przez Ciebie druku umowy. To bardzo proste. Potrzebujesz jednie swój numer PESEL. W przypadku, gdy nie nadano Ci numeru PESEL, możesz podać serię i numer dowodu osobistego.

Krok 1: Wypełniasz druk umowy online.
Taki wniosek trafia do nas w wersji elektronicznej. My go drukujemy i wysyłamy kurierem do Ciebie do podpisania. Możesz także zamówić druk mailowo (bok_ofe@aviva.pl) bądź telefonicznie (22 557 44 44).

Krok 2: Podpisujesz oba egzemplarze umowy i oddajesz kurierowi na nasz koszt lub sam odsyłasz w załączonej kopercie zwrotnej.

Krok 3: Teraz my podpisujemy umowę, odsyłamy Ci jeden egzemplarz i zgłaszamy Twoje dane do ZUS.
Po otrzymaniu akceptacji z ZUS przesyłamy Tobie potwierdzenie członkostwa w Aviva OFE.


Pamiętaj:
od rozpoczęcia pierwszej pracy masz 4 miesiące na wybór OFE. Jeżeli tego nie zrobisz, po tym czasie wszystkie Twoje składki będą automatycznie trafiać do ZUS.

Zapoznaj się zanim podpiszesz umowę:

   

  Przedstawione informacje stanowią materiał marketingowy. Zawarte w nim treści mają charakter poglądowy (ogólny). Pełne i szczegółowe zasady działania funduszu emerytalnego regulują właściwe przepisy prawa i prospekt informacyjny.

  To musisz wiedzieć o OFE

  Chcesz przystąpić do OFE?

  Przystąp online

  Wypełnij online druk umowy z Aviva OFE. Potrzebujesz tylko numeru PESEL.

  Dalej

  Zamów druk umowy

  Napisz do nas lub zadzwoń i poproś
  o przesłanie druku umowy.

  bok_ofe@aviva.pl

  Masz pytanie? Zadzwoń!

  infolinia czynna od poniedziałku do piątku
  w godzinach 8:00-20:00

  +48 22 557 44 44
  zwiń / rozwiń