Indywidualne Konto Emerytalne Twoje oszczędności bez podatku od zysków kapitałowych

Dowiedz się więcej bezpłatnie oddzwonimy

Czym jest IKE?

Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) to najprostszy sposób dodatkowego oszczędzania na emeryturę. Umożliwi Ci zgromadzenie dodatkowych pieniędzy z myślą o przyszłości. Dzięki możliwości uniknięcia podatku od zysków kapitałowych oraz dużej elastyczności wpłat, pozwala gromadzić i skutecznie inwestować pieniądze.

Dla kogo?

To rozwiązanie szczególnie polecane osobom prowadzącym działalność gospodarczą oraz wykonującym wolne zawody. Wynika to z faktu, że większość przedsiębiorców w Polsce płaci najniższy ZUS. Warto więc zacząć oszczędzać na przyszłą emeryturę.

Co zyskujesz?

  • Zysk bez podatku Zyski z Twoich oszczędności będą całkowicie zwolnione z podatku od zysków kapitałowych po spełnieniu warunków określonych w umowie.
  • Elastyczność oszczędzania Sam decydujesz ile i kiedy wpłacasz. Nie możesz tylko przekroczyć ustawowego limitu, który zmienia się co roku. Ustalasz również, jak zainwestujesz wpłacane środki. Oferujemy Ci 13 ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych do wyboru.
  • Zabezpieczenie najbliższych Gdyby Ciebie zabrakło, do wskazanej przez Ciebie osoby trafi zgromadzony kapitał wraz z sumą ubezpieczenia. Pieniądze te będą zwolnione z podatku od spadków i darowizn.
  • Obsługa przez Internet Masz nieograniczony dostęp do informacji o zgromadzonych środkach oraz możliwość zlecania zmian funduszy.

Warto wiedzieć

Prezentowana umowa jest umową o prowadzenie indywidualnego konta emerytalnego i ubezpieczeniem na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi (UFK), którego stroną jest Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. (Towarzystwo). Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter informacyjny, przybliżający w sposób ogólny charakter oraz zakres ww. umowy i nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Szczegółowy zakres ww. umowy regulują ogólne warunki ubezpieczenia i załączniki do tego dokumentu, w których znajdują się postanowienia dotyczące m.in. składek i opłat, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa oraz zasad obliczania i warunków wypłaty świadczeń ubezpieczeniowych.

Towarzystwo informuje, że inwestycje w UFK są związane z ryzykiem inwestycyjnym – wartość jednostek funduszy może ulec zmianie wraz ze zmianą sytuacji na rynkach finansowych, a Towarzystwo nie zapewnia osiągnięcia określonych wyników. W ramach ww. umowy ubezpieczający może wybrać UFK o różnej charakterystyce i ryzyku inwestycyjnym. Informacje dotyczące poszczególnych funduszy, ryzyka inwestycyjnego oraz opłat związanych z UFK znajdują się w Regulaminie Ubezpieczeniowych Funduszy Kapitałowych oraz Wykazie opłat i limitów.

Wszystkie dokumenty dostępne są powyżej oraz na stronie www.aviva.pl/dokumenty-zycie.  Ponadto wszelkie informacje w powyższym zakresie można uzyskać dzwoniąc na infolinię (tel. +48 22 557 44 44) oraz u agentów ubezpieczeniowych Towarzystwa.

Jak założyć IKE?

Przez telefon

Zamów rozmowę z konsultantem, który odpowie na wszystkie Twoje pytania. W trakcie rozmowy będziesz mógł zawrzeć umowę przez telefon.

Zamów rozmowę

U agenta lub w placówce

Wyszukaj agenta lub placówkę w swojej okolicy. Jesteśmy w całej Polsce.

Szukaj

Masz pytanie? Zadzwoń!

infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00-20:00

+48 22 557 44 44
zwiń / rozwiń