Umowa kupna / sprzedaży samochodu

Dokumenty do pobrania

Pobierz umowę kupna sprzedaży samochodu, wypełnij ją, wydrukuj i prześlij do nas. Umowę kupna sprzedaży samochodu należy sporządzić w formie pisemnej w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach dla kupującego i sprzedającego. Korzystając z naszego wzoru umowy kupna sprzedaży samochodu łatwo będzie Ci uzupełnić wszystkie niezbędne dane.

Umowa kupna sprzedaży samochodu

Informacje dla sprzedającego

Co powinieneś zrobić, kiedy masz już umowę kupna sprzedaży samochodu? Zgłoś sprzedaż auta w Wydziale Komunikacji, a polisę OC przekaż osobie, która kupuje od Ciebie samochód. Od tego momentu masz 14 dni na przesłanie do Avivy kopii umowy kupna sprzedaży samochodu.

Podpisaną i zeskanowaną umowę możesz przesłać do Avivy mailem – na adres kontakt@aviva.pl. Oryginał podpisanej umowy możesz też przesłać pocztą na adres Aviva TUO SA, ul. Inflancka 4b, 00-189 Warszawa.

Dzięki temu szkody poniesione przez nowego właściciela auta nie wpłyną na Twoją historię ubezpieczenia, zaś w razie jego rezygnacji z obecnej polisy otrzymasz zwrot składki za niewykorzystany okres.

Dowiedz się więcej

Informacje dla kupującego

Jeśli kupujesz auto od osoby ubezpieczonej w Avivie, zarejestruj je w Wydziale Komunikacji w ciągu 30 dni od zakupu. Polisę OC otrzymasz od sprzedającego. Skontaktuj się z Avivą, aby przepisać ubezpieczenie OC na siebie lub wypowiedzieć umowę.

Jeśli kupiłeś właśnie samochód, w Avivie możesz liczyć na zniżki na OC/AC.

Dowiedz się więcej

Umowa kupna sprzedaży samochodu - warto wiedzieć

Umowa kupna sprzedaży powinna zawierać kompletną informację o sprzedawanym pojeździe. Powinny być w niej opisane: marka, model, cena i rok produkcji, a także numer nadwozia. Oprócz tego w umowie powinna się znajdować data transakcji, dane sprzedającego i kupującego oraz ich podpisy.

Podpisując umowę kupujący zaświadcza, że zna stan techniczny auta. To zabezpieczenie dla obu stron. Dzięki temu kupujący zyskuje kompletną informację o samochodzie, a sprzedający zabezpiecza się przed ewentualnymi roszczeniami.

Ubezpiecz swoje nowe auto 5%* taniej

Zaloguj się do MojejAvivy i skorzystaj ze znżki

*Ekstra zniżkę 5% możesz otrzymać tylko, jeśli dokonasz kalkulacji składki w serwisie MojaAviva. Składka za ubezpieczenie OC po zniżce nie może być niższa niż 480 zł. Składka za ubezpieczenie Autocasco po zniżce nie może być niższa niż 300 zł. Dowiedz się więcej