< Dla kierowców

Wzór umowy kupna / sprzedaży samochodu

Planujesz kupno lub sprzedaż auta?

Nie wiesz, jak przygotować umowę, aby zawierała wszystkie niezbędne dane? Pobierz gotowy wzór umowy kupna-sprzedaży samochodu i dowiedz się, jak najszybciej przeprowadzić zmiany własności pojazdu i ubezpieczenia OC.

Pobierz wzór umowy kupna i sprzedaży samochodu [PDF, DOC]

Umowę sprzedaży samochodu należy sporządzić w formie pisemnej w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach dla obu stron. Dokument powinien zawierać przynajmniej:

Umowa kupna-sprzedaży samochodu – informacje dla sprzedającego

Zgłoś sprzedaż auta w Wydziale Komunikacji, zaś polisę OC przekaż nabywcy pojazdu. W ciągu 14 dni zawiadom towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym ubezpieczone jest auto o sprzedaży samochodu, przesyłając kopię umowy kupna-sprzedaży zawierającą dane nabywcy. Jeżeli samochód jest ubezpieczony w Avivie, możesz to zrobić przesyłając umowę kupna-sprzedaży mailem, faksem lub pocztą.  Dzięki temu szkody poniesione przez nowego właściciela auta nie wpłyną na Twoją historię ubezpieczenia, zaś w razie jego rezygnacji z obecnej polisy otrzymasz zwrot składki za niewykorzystany okres. 

Umowa kupna-sprzedaży auta – informacje dla kupującego

Zarejestruj auto w Wydziale Komunikacji w ciągu 30 dni od daty zakupu. Polisę OC otrzymasz od sprzedającego. Skontaktuj się z towarzystwem ubezpieczeniowym w celu przepisania ubezpieczenia OC na siebie lub wypowiedzenia umowy.