Dlaczego warto jednocześnie ubezpieczyć życie i gromadzić pieniądze – jak działa polisa na życie i zdrowie z UFK?

Najczęściej po założeniu rodziny i pojawieniu się dzieci myślimy przede wszystkim o zapewnieniu najbliższym wszystkiego, co najlepsze. Powinniśmy brać jednak pod uwagę również taki scenariusz, że niestety – może nas zabraknąć. Nawet jeśli teoretycznie całe życie jeszcze przed nami, to nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co się wydarzy. Dlatego warto, abyśmy zabezpieczyli siebie i naszych bliskich. Sposobem na to może być polisa na życie i zdrowie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK).

Spis treści:

  1. Niewielkie oszczędności Polaków
  2. Ubezpieczenie na życie i zdrowie z gromadzeniem pieniędzy

Niewielkie oszczędności Polaków

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego inflacja w Polsce wyniosła w listopadzie 2021 roku 7,8 proc. Z miesiąca na miesiąc musisz wydawać coraz więcej na utrzymanie, a zapowiadane są kolejne podwyżki. Czy masz wystarczające oszczędności, aby Twoi najbliżsi byli w stanie przetrwać rok czy dłuższy okres w sytuacji, gdy poważnie zachorujesz albo Cię zabraknie?

Badanie przeprowadzone przez Krajowy Rejestr Długów, którego wyniki zaprezentowano na początku 2021 roku, pokazuje, że sytuacja nie wygląda dobrze. Aż 24 proc. respondentów nie ma żadnych oszczędności, a blisko 12 proc. ma ich mniej niż 1 tys. zł. Od 1 tys. zł wzwyż, ale nie więcej niż 5 tys. ma 17 proc. ankietowanych, a prawie 1/3 ma więcej niż 5 tys. Większości badanych posiadane oszczędności nie wystarczą na utrzymanie się przez 6 miesięcy w sytuacji, gdyby nagle stracili pracę. Tymczasem jednocześnie mogą się pojawić problemy zdrowotne, które uniemożliwią jakiekolwiek zarabianie, a ponadto będą wymagać wygospodarowania dodatkowych środków. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Jeśli zdecydowałeś się wcześniej na polisę na życie i zdrowie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, to podołanie tej trudnej sytuacji może być łatwiejsze.

Ubezpieczenie na życie i zdrowie z gromadzeniem pieniędzy

Dzięki odpowiedniej polisie na życie i zdrowie, takiej jak Twój Plan w ofercie Avivy, możesz łatwiej poradzić sobie z wieloma problemami, które mogą pojawić się w Twoim życiu. Na czym polega to ubezpieczenie?

Otóż w jednym produkcie uzyskujesz jednocześnie ubezpieczenie na życie i zdrowie oraz możliwość gromadzenia pieniędzy, które mogą stanowić „poduszkę finansową” na przyszłość. Korzystając z tej polisy:

  • zapewniasz wsparcie finansowe bliskim, gdyby Cię zabrakło,
  • odkładasz pieniądze na dowolny cel,
  • możesz otrzymać nawet 800 tys. zł w razie poważnego zachorowania lub niezdolności do pracy (dzięki umowom dodatkowym),
  • w przypadku Twojej śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku Twoi bliscy mogą dodatkowo otrzymać nawet 400 tys. zł.

Ubezpieczenie z UFK umożliwia gromadzenie środków w ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych, a pieniądze mogą być wykorzystane w przyszłości na dowolny cel, np. trafić do Twojego dziecka. Po trzech latach umowy i opłaceniu wszystkich składek za ten czas możesz bezpłatnie wypłacić część zgromadzonych środków. 

W ofercie mamy fundusze o zróżnicowanym poziomie ryzyka inwestycyjnego i oczekiwanego zysku. Możesz je zmieniać samodzielnie (w ramach swojego profilu inwestycyjnego) w serwisie dla Klientów MojaAviva.

Możesz się również zdecydować na umowy dodatkowe, dzięki którym rozszerzysz ochronę ubezpieczeniową i zapewnisz sobie pomoc w wielu sytuacjach życiowych. Oto, co możesz dzięki nim zyskać:

  • wypłata pieniędzy w razie jednej z 45 poważnych chorób,
  • zagraniczna druga opinia medyczna w razie poważnych problemów ze zdrowiem – uzyskasz ocenę zagranicznych specjalistów bez konieczności wyjazdu z kraju,
  • wypłata pieniędzy, jeśli po chorobie lub wypadku nie będziesz zdolny do pracy,
  • dostęp do prywatnej opieki medycznej – możesz z niej korzystać w placówkach na terenie całej Polski.

Do wyboru masz również inne umowy dodatkowe, które zapewnią Ci pomoc w razie choroby lub wypadku. Wiele z nich jest dostępnych również dla Twojego partnera i dzieci.
Tym samym możesz zapewnić sobie i bliskim szeroką ochronę na przyszłość, wziąć pod uwagę przeróżne scenariusze i zabezpieczyć się przed możliwymi problemami finansowymi.

Interesuje Cię taka oferta? Zapoznaj się z jej szczegółami: https://www.aviva.pl/ubezpieczenia-na-zycie-i-zdrowie/twoj-plan/.

Źródła:

https://kig.pl/inflacja-w-listopadzie-2021/

https://krd.pl/centrum-prasowe/informacje-prasowe/2021/jedna-czwarta-polakow-nie-ma-obecnie-zadnych-oszczednosci

Ubezpieczenie na życie i zdrowie z bezpłatnym pakietem konsultacji lekarskich

Nawet do 800 000 zł w razie 45 poważnych chorób

Zamów rozmowę