Ubezpieczenie szkolne a ubezpieczenie juniorGO dla dziecka

Dzieci funkcjonują w różnych środowiskach i rolach społecznych – w szkole, w domu, na zajęciach pozalekcyjnych i na wakacjach. Rodzicom, którzy szukają ubezpieczenia dla dziecka, zależy na jak najpełniejszej ochronie we wszystkich życiowych sytuacjach.

Które ubezpieczenie dziecka najlepiej spełni to zadanie? Czy lepiej wybrać ubezpieczenie szkolne, czy może ubezpieczenie juniorGO w Avivie? I czy jedno ubezpieczenie wystarczy, aby zapewnić dziecku kompleksową ochronę? Oto porównanie produktów, które pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

Spis treści:

 1. Ubezpieczenie szkolne – podstawowe informacje
 2. Czy ubezpieczenie dziecka w szkole jest obowiązkowe?
 3. Co obejmuje ubezpieczenie NNW dla dziecka?
 4. Jaki jest koszt ubezpieczenia szkolnego?
 5. Ubezpieczenie NNW i oszczędzanie w jednym – juniorGO

Ubezpieczenie szkolne – podstawowe informacje

Czy ubezpieczenie szkolne chroni dziecko także po powrocie do domu? Czy aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo na wakacjach albo w weekendy, potrzebne jest dodatkowo ubezpieczenie? Te pytania nurtują każdego rodzica, który troszczy się o życie i zdrowie swojej pociechy. Odpowiedzi na każde z nich znajdziesz poniżej.

Czy ubezpieczenie dziecka w szkole jest obowiązkowe?

Choć rodzicom często się wydaje, że ubezpieczenie szkolne/przedszkolne jest obowiązkowe, to w praktyce wcale tak nie jest. Ubezpieczenie dla uczniów to polisa grupowa, więc na początku roku szkolnego rodzice dostają najczęściej od dyrektora placówki informację o konieczności dokonania wpłaty na ten cel.

Rodzic ma prawo nie zgodzić się na oferowane przez szkołę ubezpieczenie NNW dla dziecka. Szkoły często nie informują rodziców o tym, kto będzie ubezpieczał dzieci i jaki jest dokładny zakres ubezpieczenia – trzeba o to dopytać samodzielnie. Co może się wówczas okazać? Że ubezpieczenie szkolne ma okrojoną formę i w wielu przypadkach może nie pokryć strat związanych ze zdarzeniem losowym, które spotka Twoje dziecko w szkole bądź w przedszkolu.

Co zatem zrobić? Możesz zrezygnować z ubezpieczenia proponowanego przez szkołę i ubezpieczyć swoje dziecko indywidualnie, wykupując mu takie NNW szkolne, które uznasz za najodpowiedniejsze. Wówczas będziesz mieć wpływ na to, co obejmuje ubezpieczenie szkolne dla Twojego dziecka i w jakich sytuacjach możecie liczyć na wsparcie.

Co obejmuje ubezpieczenie NNW dla dziecka?

Ubezpieczenie szkolne NNW Twoje Dziecko zapewni wsparcie finansowe dla dziecka po wypadku. Oto jego najważniejsze założenia:

 • Wielu rodziców zastanawia się, czy ubezpieczenie szkolne obejmuje wakacje. Jak najbardziej. Dziecko chronione jest przez cały rok i na całym świecie, a nie tylko na terenie szkoły i w czasie zajęć. Takie ubezpieczenie działa także w drodze ze szkoły, podczas pobytu w domu, w weekendy, ferie i wakacje. Nawet wtedy, gdy dziecko wyjedzie na obóz w inny rejon kraju oraz gdy wraz z rodzicami wybierze się na zagraniczne wakacje.
 • Ubezpieczenie NNW dla dziecka chroni przed konsekwencjami finansowymi nieszczęśliwych wypadków – pokrywa koszty leczenia i rehabilitacji.
 • Ubezpieczenie szkolne a pobyt w szpitalu. Dzięki ubezpieczeniu Avivy dziecko otrzymuje dzienne świadczenie za pobyt w szpitalu (jeśli przebywa w nim minimum 24 godziny).
 • Ubezpieczenie a koszty związane ze sprzętem ortopedycznym. Dziecko objęte ubezpieczeniem otrzyma zwrot kosztów zakupu oraz naprawy sprzętu ortopedycznego, który często okazuje się niezbędny w procesie leczenia i rehabilitacji po wypadku.
 • Dziecko otrzyma także zwrot kosztów wizyt u stomatologa i operacji plastycznych (tych związanych z wypadkiem).
 • Assistance 24h. Ubezpieczenie dla dziecka obejmuje również pomoc pielęgniarki i psychologa w domu oraz wizyty korepetytorów, którzy pomogą nadrobić zaległości w szkole.
 • Ubezpieczenie NNW dziecka gwarantuje wypłatę świadczenia za pogryzienie przez psa i użądlenia przez owady.
 • W zakres ubezpieczenia dla dziecka wchodzi także wsparcie finansowe, gdyby Cię zabrakło.

Dziecko w ramach ubezpieczenia szkolnego NNW Twoje dziecko otrzyma pomoc np. w razie stłuczenia okularów czy wypadku podczas lekcji WF-u i zajęć pozalekcyjnych. Ochrona trwa w drodze do i ze szkoły. Ubezpieczenie dla ucznia oferowane przez Avivę działa na tych samych zasadach także w szkołach kierunkowych i klasach o profilu policyjnym, wojskowym, medycznym itp. 

ubezpieczenie dla dziecka

Jaki jest koszt ubezpieczenia szkolnego?

Warto pamiętać o tym, że ubezpieczając dziecko indywidualnie, nie zapłacimy za polisę więcej niż w ubezpieczeniu grupowym. W Avivie warunki  i cena polisy są takie same, zarówno jeśli rodzic ubezpiecza dziecko w placówce, jak i indywidualnie.

Wysokość składki zaczyna się od 39 zł za rok.

Ubezpieczenie NNW dziecka i oszczędzanie w jednym – juniorGO

Ubezpieczenie dla dziecka juniorGO ma inny charakter. Produkt zapewnia ochronę NNW i jednocześnie pozwala oszczędzać na przyszłość dziecka. Takie ubezpieczenie dziecka pozwala na systematyczne oszczędzanie na jego przyszłość, ponieważ umowę zawiera się na czas od 10 do 25 lat.

Wpłacane składki zbudowane są z dwóch części: ochronnej oraz inwestycyjnej. Część ochronna wykorzystywana jest na ochronę ubezpieczeniową, a inwestycyjną przeznacza się na zakup jednostek ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych.

Poniżej główne założenia ubezpieczenia dla dziecka juniorGO.

 • Do głównej umowy ubezpieczenia można dokupić umowy dodatkowe, zabezpieczające w przypadku chorób, niezdolności do pracy rodzica albo wypadków. Możliwe jest także inwestowanie dodatkowych sum na rachunku lokacyjnym. Kiedy zakończy się okres ubezpieczenia, zgromadzone środki zostaną wypłacone Twojemu dziecku.
 • Ubezpieczeniem można objąć także dwóch ubezpieczonych głównych, a więc rodziców lub opiekunów prawnych. Jedno ubezpieczenie może więc zabezpieczyć całą rodzinę.
 • Ostateczne oszczędności z części inwestycyjnej zależeć będą od wybranych przez Ciebie funduszy. Inwestowanie obarczone jest ryzykiem (możliwość zysku, ale też straty). Podczas wyboru sposobu inwestowania swoich składek należy zastanowić się nad własnymi potrzebami oraz poziomem ryzyka, które jesteś w stanie zaakceptować. Pomoże Ci w tym ankieta, którą przeprowadzi dla Ciebie agent ubezpieczeniowy.
 • W juniorGO to Ty decydujesz, jaką kwotę planujesz uzbierać dzięki systematycznym wpłatom.
 • Jako że ubezpieczenie pozwala oszczędzać na start w dorosłość dziecka, umowa powinna zakończyć się w momencie, gdy dziecko będzie miało nie mniej niż 18 i nie więcej niż 25 lat.

Jak pokazuje porównanie szkolnego NNW Avivy i ubezpieczenia juniorGO, oba produkty pozwalają zadbać o zdrowie i życie dziecka w wielu życiowych sytuacjach. Są to jednak dość różne ubezpieczenia.

Ubezpieczenie juniorGO, oprócz wsparcia finansowego w razie wypadku i zdarzeń losowych, pozwala też gromadzić kapitał na przyszłość dziecka. Jest to jednak długoterminowy rodzaj ubezpieczenia: umowę zawiera się na minimum 10 lat, podczas gdy szkolne ubezpieczenie szkolne  trwa przez rok i po jego upływie należy je odnowić.

Wybierając ubezpieczenie dla dziecka, powinieneś więc przeanalizować swoje oczekiwania: czy chcesz zapewnić dziecku bezpieczeństwo w codziennych sytuacjach, czy równocześnie zabezpieczać jego przyszłość.

Ubezpieczenie szkolne NNW Twoje Dziecko

Składka już od 39 zł/rok1

Sprawdź cenę online