Ubezpieczenie ochronno-inwestycyjne dziecka – dlaczego warto wcześniej o tym pomyśleć?

Każdy rodzic pragnie dla swojego dziecka tego, co najlepsze – Ty również. Przyglądasz się mu i zastanawiasz się: „Jak potoczy się jego życie? Jak będzie wyglądał jego start w dorosłość? Czy będzie szczęśliwe?”.

I choć nie jesteś w stanie w pełni zapobiec każdej nieoczekiwanej sytuacji, to masz narzędzia do tego, aby jak najlepiej zabezpieczyć przyszłość swojego dziecka – i to pod wieloma względami.

Spis treści:

  1. Gdy dziecko trafi do szpitala
  2. W razie poważnej choroby
  3. Gdy zdarzy się nieszczęśliwy wypadek
  4. Warto zadbać o ubezpieczenie ochronno-inwestycyjne dziecka odpowiednio wcześniej

Gdy dziecko trafi do szpitala      

Przezorny zawsze ubezpieczony – i Ty bądź przezornym rodzicem, który jest przygotowany na każdą okoliczność, zanim ta jeszcze nastąpi. Zwykłe zapalenie płuc może prowadzić do groźnych powikłań. Inne typowe choroby zakaźne wieku dziecięcego niosą za sobą podobne ryzyko i mogą ostatecznie wymagać długiej hospitalizacji.

W tych momentach każdy rodzic pragnie w pełni skupić się na powrocie dziecka do zdrowia, a środki finansowe są ostatnim, o co chciałby się martwić. Dlatego to tak ważne, aby wcześniej pomyśleć o ubezpieczeniu ochronnym dla dziecka. Pieniądze z ubezpieczenia przydadzą się nie tylko w przypadku pobytu w szpitalu, ale pomogą też w opłaceniu dalszego leczenia.

W razie poważnej choroby

Choroba dziecka to jedna z bardziej stresujących sytuacji, w ­jakich może znaleźć się rodzic. Z jednej strony musi on zadbać o jak najszybszy powrót dziecka do zdrowia, a z drugiej sam potrzebuje wsparcia – mentalnego, a zdarza się, że niestety również ­­­finansowego.

Poważne choroby u dzieci, takie jak nowotwór złośliwy, cukrzyca czy zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, mogą wiązać się z wysokimi kosztami. Pobyt w prywatnej klinice, drogie leki, wizyty u najlepszych specjalistów – choć żaden rodzic nie chce oszczędzać na zdrowiu dziecka, to koszty mogą go czasami przerosnąć. Warto więc odpowiednio wcześniej zadbać o wsparcie z ubezpieczenia w razie pojawienia się poważnej choroby dziecka.

Gdy zdarzy się nieszczęśliwy wypadek

Chwila, zaledwie moment nieuwagi – Twojej, dziecka, osoby trzeciej – i nagle cały świat wywraca się do góry nogami. Szybki transport do szpitala, łzy i nerwy, w końcu wiadomość od lekarzy – niezbędna będzie rehabilitacja dziecka, ale na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. I choć to nie najgorszy scenariusz, to dla wielu rodziców nieszczęśliwy wypadek dziecka, wymagający długotrwałej terapii, brzmi jak wyrok. Powód jest prosty – diagnostyka, a potem rehabilitacja medyczna czy fizjoterapia dużo kosztują.

Niektórym udaje się samodzielnie uzbierać wymaganą kwotę, inni pożyczają pieniądze od rodziny lub zaciągają kredyty, jeśli mają taką możliwość. Wszystkim tym decyzjom towarzyszy jednak ogromny stres, bo nigdy nie ma pewności, czy środki wystarczą na pokrycie finalnej kwoty za leczenie.

Wsparciem mogą być pieniądze z ubezpieczenia. Warto więc wcześniej o tym pomyśleć i zamiast po nieszczęśliwym wypadku dziecka martwić się sytuacją finansową, od razu przystąpić do działania i tym samym zwiększyć szanse malucha na powrót do pełnej sprawności.

choroby dzieci a ubezpieczenie

Warto zadbać o ubezpieczenie ochronno-inwestycyjne dziecka odpowiednio wcześniej

Wolałbyś uniknąć wszystkich tych wspomnianych scenariuszy – to oczywiste. Ale choroby i wypadki to zdarzenia, których nie możemy przewidzieć. Możemy im częściowo zapobiegać, czy to profilaktyką zdrowotną, czy też wzmożoną uwagą, ale nigdy nie jesteśmy w stanie zupełnie ich wykluczyć.

Możesz jednak wpłynąć na to, jak będzie wyglądało wasze życie po chorobie czy wypadku – wystarczy zgłoszenie dziecka do ubezpieczenia, zanim te zdarzenia wystąpią. Ubezpieczenie ochronno-inwestycyjne dziecka to nie tylko pomoc finansowa w trudnej sytuacji, ale także komfort psychiczny. Z góry wiesz, że w tych najgorszych chwilach nie pozostaniecie bez pomocy.

Pamiętaj także, że ubezpieczenie zdrowotne dziecka to tylko jeden z elementów całościowej pomocy, jaką możesz mu zapewnić. Dlatego przed podjęciem decyzji, które ubezpieczenie dla dziecka będzie najodpowiedniejsze, warto dokładnie zapoznać się z zakresem świadczeń oferowanych przez ubezpieczyciela.

Świetnym przykładem takiego ubezpieczenia dziecka jest juniorGO, które zapewnia:

  • oszczędzanie na przyszłość dziecka – a to dzięki ubezpieczeniowym funduszom kapitałowym o różnym stopniu ryzyka i stopach zwrotu. Jest to nie tylko świetny sposób na zmobilizowanie się do regularnego odkładania na przyszłość dziecka (studia za granicą, pierwsze mieszkanie) – na koniec ubezpieczenia dziecku wypłacane są także dodatkowe pieniądze, które powiększą jego kapitał;
  • ochronę dziecka – zagwarantujecie sobie finansowe wsparcie nie tylko, gdy zachoruje lub dozna nieszczęśliwego wypadku, ale także w sytuacji, gdy choroba lub wypadek przydarzy się Tobie.

Jeśli nie chcesz martwić się po fakcie, ale zapewnić sobie i swojemu dziecku spokój także w sytuacjach kryzysowych, koniecznie rozważ zakup ubezpieczenia dla dziecka. Najlepiej takiego, które w przyszłości nie tylko zapewni mu lepszy start w dorosłe życie, ale też pomoże chronić jego zdrowie. 

Ubezpieczenie na życie i zdrowie z bezpłatnym pakietem konsultacji lekarskich

Nawet do 800 000 zł w razie 45 poważnych chorób

Zamów rozmowę