Ubezpieczenie na życie i zdrowie "Twoje Życie"

Zabezpiecz swoją przyszłość z naszym nowym produktem

Pamiętasz o tym, aby ubezpieczyć swoje auto, swoje mieszkanie czy wyjazd za granicę. A co z ubezpieczeniem na życie? To przecież ono powinno być najważniejsze!

Ochrona życia i zdrowia dla całej rodziny

Nieustannie szukamy nowych sposobów na poprawienie jakości życia i często zapominamy o możliwościach, jakie daje dobre ubezpieczenie na życie i zdrowie. Tylko w 2018 r. Aviva wypłaciła swoim Klientom 52 000 000 zł z ubezpieczenia w razie poważnego zachorowania, a najwyższa wypłata wyniosła 800 000 zł.
Bliscy naszych Klientów w tym samym czasie otrzymali ponad 124 000 000 zł z polis na życie i z ubezpieczenia w razie śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Sytuacji, w których dodatkowe ubezpieczenie na życie i otrzymane z niego pieniądze przydadzą się Twojej rodzinie, jest wiele. Dlatego Aviva stworzyła kompleksową polisę na życie i zdrowie – „Twoje Życie”. Ubezpieczenie to nie tylko może okazać się pomocne w razie niespodziewanych sytuacji, jak wypadek, choroba czy niezdolność do pracy, ale dodatkowo pomoże Ci zadbać o zdrowie.

Co dokładnie zapewnia Ci takie ubezpieczenie na życie i zdrowie?

  • Jako Główny Ubezpieczony masz do dyspozycji program „Dbam o zdrowie”, który pomoże Ci się o siebie zatroszczyć. Po pierwsze, zyskujesz dostęp do bezpłatnych badań medycznych, z których możesz skorzystać w ciągu 12 miesięcy od zawarcia umowy – dotyczy to umów zawartych do 3.09.2021 r. - bezpłatnego pakietu konsultacji lekarskich, z których możesz skorzystać w ciągu 12 miesięcy od zawarcia umowy – dotyczy to umów zawartych od 4.09.2021 r.
    Po drugie, otrzymujesz 20% zniżki na pakiet badań genetycznych oraz 10% zniżki na pakiet specjalistycznych badań medycznych. Ze zniżek mogą skorzystać wszyscy Ubezpieczeni, jeśli tylko są pełnoletni.
  • Dzięki umowom dodatkowym do ubezpieczenia „Twoje Życie” możesz otrzymać nie tylko wypłatę pieniędzy, ale i specjalistyczną pomoc, jeśli będziesz mieć problemy ze zdrowiem lub zdarzy Ci się nieszczęśliwy wypadek.

Na przykład: dzięki umowie dodatkowej „Leczenie za granicą”, jeśli zachorujesz na nowotwór lub niezbędna będzie jedna z operacji, wymienionych w ogólnych warunkach ubezpieczenia, będziesz mógł skorzystać z leczenia w zagranicznej klinice. Koszty Twojego leczenia mogą być opłacone nawet do 2 000 000 euro.

  • Zapewniasz swoim bliskim wsparcie finansowe, w razie gdyby Cię zabrakło.


Tym, co wyróżnia ubezpieczenie „Twoje Życie”, jest jego kompleksowość i troska o klienta przez cały czas trwania ubezpieczenia. Ubezpieczenie na życie i zdrowie to przede wszystkim wyraz naszej troski o najbliższych. Ale to nie wszystko – polisa może chronić Ciebie i Twoją rodzinę na wiele różnych sposobów i na wypadek wielu sytuacji.

Gdy zawierasz umowę „Twoje Życie”, określasz dwie kwoty, które powinny być wypłacone, gdyby Ciebie zabrakło:

  • sumę, na którą jesteś ubezpieczony przez cały czas trwania polisy,
  • wyższą kwotę, na którą jesteś ubezpieczony określony czas (np. do momentu spłacenia kredytu albo uzyskania przez Twoje dzieci pełnoletniości).

Tak elastyczna polisa na życie – do której możesz dobrać umowy dodatkowe – pozwoli Ci na dopasowanie sumy i zakresu ubezpieczenia do obecnej sytuacji życiowej.

 „Twoje Życie” zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa, a także będzie wsparciem w trudnych chwilach, takich jak: choroba, wypadek, niezdolność do pracy. Dzięki otrzymanej pomocy łatwiej będzie Ci skupić się na sobie i zadbać o najbliższych.

Zabezpieczenie finansowe dla bliskich    

„Twoje Życie” to dobry sposób na finansowe zabezpieczenie naszych bliskich. W czasach, gdy koszty życia są coraz wyższe, a zakup mieszkania czy auta może wiązać się z długotrwałymi zobowiązaniami, warto pomyśleć o jakiejś formie wsparcia dla parterki czy dzieci na wypadek, gdyby Ciebie zabrakło. Z badania wykonanego przez Polską Izbę Ubezpieczeń (PIU) wynika, że aż 54% osób wskazuje[i], że chęć zapewnienia odpowiednich środków do życia swoim najbliższym w kryzysowej sytuacji jest głównym powodem sięgnięcia po polisę na życie.

PIU w swoim raporcie „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków” uświadamia, że w przypadku śmierci głównego żywiciela rodziny, potrzeba ok. 150 000 zł na jej utrzymanie przez kolejne cztery lata. Ubezpieczenie na życie powinno nie tylko zapewnić pieniądze na codzienne wydatki, lecz także uwzględniać inne zobowiązania finansowe, jak chociażby kredyt hipoteczny. W 2016 aż 2 000 000 Polaków i Polek spłacało kredyt[ii]. Jeśli więc jako osobę uposażoną (czyli uprawnioną do otrzymania świadczenia) wskażesz partnera, partnerkę albo dzieci, będziesz w stanie zadbać o ich przyszłość, nawet jeśli będą zmuszeni przez jakiś czas samodzielnie spłacać kredyt. Więcej o tym, jak działa nowe ubezpieczenie Avivy, przeczytasz w naszym artykule "Wypłata świadczenia i pomoc w trudnych sytuacjach - poznaj polisę TwojeŻycie"

Zwróć uwagę!

„Twoje Życie” jest ubezpieczeniem na życie – jego zakres można rozszerzyć, korzystając z umów dodatkowych, które pozwalają chronić życie i zdrowie. Pełny opis ubezpieczenia „Twoje Życie” oraz dostępnych umów dodatkowych – w tym sytuacji, w których wypłacamy z nich pieniądze – znajduje się w ogólnych warunkach ubezpieczenia i załącznikach do tych dokumentów, zamieszczonych na www.aviva.pl/owu, gdzie znajduje się również regulamin akcji promocyjnych do tego ubezpieczenia.

[i] https://piu.org.pl/wp-content/uploads/2017/12/171205_raport_wplywu_dlugi.pdf, s.42

[ii] https://piu.org.pl/wp-content/uploads/2017/12/171205_raport_wplywu_dlugi.pdf, s.41

Ubezpieczenie na życie i zdrowie z bezpłatnym pakietem konsultacji lekarskich

Nawet do 800 000 zł w razie 45 poważnych chorób

Zamów rozmowę