Ubezpieczenie NNW dziecka – dlaczego powinieneś ubezpieczyć swoje dziecko?

Rok szkolny to piękny i twórczy czas pełen wyzwań. Jednym z nich jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa zarówno podczas jego obecności w szkole jak i poza nią. Na lekcjach w szkolnej ławce dziecko wydaje się całkiem bezpieczne, ale podczas przerw, w drodze do i ze szkoły, czy podczas zajęć pozalekcyjnych, bywa różnie.

Co możemy zrobić? Wykupić dla dziecka ubezpieczenie szkolne NNW. Jaką ochronę daje takie ubezpieczenie? W jakich sytuacjach działa? Wyjaśniamy.

Spis treści:

 1. Zakres NNW dla dziecka
 2. W jakich przypadkach zostanie wypłacone odszkodowanie z ubezpieczenia?
 3. Gdzie działa NNW szkolne Twoje Dziecko?

Zakres NNW dla dziecka

Dzieci są bardzo ruchliwe, chcą odkrywać świat bez żadnych ograniczeń. To dlatego ich zachowania są nieprzewidywalne i czasem ryzykowne. Nawet jeśli dziecko jest ostrożne, może ulec wypadkowi z winy innych osób. Nie chodzi o to, by się tym zamartwiać, bo na zdarzenia losowe nie mamy wpływu. Chodzi o to, by zapewnić sobie wsparcie w razie wystąpienia tych zdarzeń. Ogromną pomocą są środki wypłacane z ubezpieczenia NNW.

Jaką ochronę zapewnia Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków Twoje Dziecko? W ramach ochrony zapewnionej przez polisę, dziecko uzyska zwrot pieniędzy za leczenie i rehabilitację po wypadku:

 • w szkole, np. na lekcji wf-u czy podczas szkolnej przerwy,
 • poza szkołą, np. w drodze do niej i w drodze powrotnej,
 • na zajęciach pozalekcyjnych (organizowanych przez szkołę, a także prywatne kluby sportowe i ośrodki).

Ubezpieczenie chroni twoje dziecko także w domu lub na wakacjach.

Co ważne, ubezpieczeniem można objąć nie tylko uczniów, lecz także przedszkolaki oraz dzieci uczęszczające do żłobków. Do ubezpieczenia można przystąpić od 1 września albo 1 października, zapewniając dziecku ochronę przez cały rok.

Wypadek dziecka w szkole lub poza nią może skutkować wizytami u lekarza, pobytem w szpitalu czy rehabilitacją. W takiej sytuacji warto skorzystać z usługi Assistance 24h, która zawiera:

 • wizyty pielęgniarki i psychologa po nieszczęśliwym wypadku,
 • pomoc korepetytora, gdy powypadkowa nieobecność w szkole będzie się przedłużać. Dzięki temu maluch nie wypadnie z rytmu nauki i będzie podążać za materiałem omawianym na lekcjach.
ubezpieczenie NNW dziecka

W jakich przypadkach zostanie wypłacone odszkodowanie z ubezpieczenia?

Dziecko objęte ubezpieczeniem NNW Twoje Dziecko może liczyć na odszkodowanie za:

 • pobyt w szpitalu,
 • doznany uszczerbek na zdrowiu,
 • naprawę albo zakup sprzętów ortopedycznych i innych środków pomocniczych,
 • leczenie,
 • rehabilitację,
 • operacje plastyczne,
 • odbudowę stomatologiczną,
 • ukąszenia i użądlenia przez owady,
 • pogryzienie przez psa.

Możliwych scenariuszy zdarzeń jest wiele. Dziecko może np. wybić ząb, upadając na szkolnych schodach. Może potłuc okulary i zranić się w oko podczas meczu piłki nożnej. Może zostać zaatakowane przez psa w drodze do szkoły. Czasami skończy się to kilkoma drobnymi zadrapaniami i wystarczy założenie opatrunku u lekarza pierwszego kontaktu, ale w niektórych sytuacjach może być potrzebny kilkudniowy pobyt w szpitalu.

Konsekwencją poważniejszych zdarzeń jest nie tylko szpital, lecz także rehabilitacja i rekonwalescencja w domu. Dzięki ubezpieczeniu NNW dziecko oraz rodzice nie odczują tego tak dotkliwie.

Gdzie działa NNW szkolne Twoje Dziecko?

Ubezpieczenie szkolne NNW Twoje Dziecko obowiązuje przez cały rok od momentu zawarcia umowy. Nie jest to zatem ubezpieczenie wyłącznie na czas roku szkolnego – dziecko będzie chronione także wtedy, gdy wypadek zdarzy się podczas wakacji. Ubezpieczenie działa przez cały rok w Polsce oraz za granicą – na całym świecie.

Leczenie po takim zdarzeniu odbywa się już w Polsce. Dziecko będzie pod ochroną zarówno w czasie rodzinnego wyjazdu, jak i podczas kolonii, na których przebywa bez rodziców.

Nie ulega wątpliwości, że bezpieczeństwo dziecka ma dla rodziców i opiekunów duże znaczenie? Na szczęście mając ubezpieczenie, łatwiej jest zadbać o najmłodszych. NNW Twoje Dziecko możesz wykupić online, bez wychodzenia z domu. 

Ubezpieczenie szkolne NNW Twoje Dziecko

Składka już od 39 zł/rok1

Sprawdź cenę online