Ubezpieczenie na życie online – już w Polsce!

Ubezpieczenia na życie cieszą się rosnącą popularnością. Okazuje się, że coraz więcej osób pragnie zabezpieczyć przyszłość swoich bliskich, gdyby nieoczekiwanie doszło do tragedii. Nawet Ci, którzy do tej pory nie uznawali ubezpieczenia na życie za coś koniecznego, zaczynają się przekonywać do tej formy ochrony. Wciąż uważasz, że nie potrzebujesz polisy na życie? Przeczytaj nasz artykuł „8 faktów i 8 mitów – ubezpieczenie na życie”.

Większość z nas ma jednak coraz mniej czasu na szukanie odpowiedniej oferty, tym bardziej na spotkania z agentem ubezpieczeniowym i robienie badań medycznych. Dziś dzięki ubezpieczeniu Aviva Smart Life wszystko się zmienia!

Ubezpieczenie na życie, czyli…

Ubezpieczenie na życie to taki rodzaj polisy, która gwarantuje wypłatę odszkodowania osobom wskazanym przez ubezpieczonego na polisie – oczywiście jeśli dojdzie do zdarzenia wskazanego w umowie ubezpieczenia. Zazwyczaj z ubezpieczeniem na życie spotykamy się w miejscach pracy, gdzie wykupuje się grupowe ubezpieczenia. Przykładem są górnicy czy zawodowi kierowcy.

Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, że w każdym momencie może zdarzyć się coś, co pozbawi nas życia. Zaczynamy myśleć o tym, jak zabezpieczyć przyszłość naszych bliskich i zatroszczyć się o ich dobro, gdyby coś takiego jednak miało miejsce. Tak właśnie docieramy do indywidualnego ubezpieczenia na życie.

Pierwsze w Polsce ubezpieczenie na życie online – to możliwe!

W Avivie wiemy, że współczesnemu klientowi brakuje czasu. Nawet jeśli interesuje się danym zagadnieniem, nigdy nie poszerzy swojej wiedzy na jego temat. Znaczy to, że nie zdecyduje się na ubezpieczenie, nawet jeśli bardzo by tego chciał. Dlaczego? Padały różne argumenty: od tych o braku chwili na znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia, przez brak czasu na spotkanie z agentem ubezpieczeniowym, po niechęć robienia długich i żmudnych badań medycznych.

Tak powstał Smart Life. Pierwsza w Polsce polisa ubezpieczenia na życie, którą w pełni można kupić online. Niemożliwe? A jednak! Teraz bez wychodzenia z domu znajdziesz potrzebne informacje, przeczytasz spokojnie regulamin, wybierzesz interesującą sumę ubezpieczenia i natychmiast dowiesz się o wysokości stawki. Co więcej, nie trzeba już podpisywać polis na dekadę lub więcej – Smart Life obejmuje 5 lat, co w przypadku ubezpieczeń na życie jest niezwykle wygodną opcją. Dochodzi jeszcze jedna, bardzo ważna kwestia – zaufanie. Wierzymy naszym Klientom, dlatego badania lekarskie zastąpiliśmy krótką, zwięzłą ankietą dotyczącą stanu zdrowia.

Smart Life – jak kupić?

Jak kupić ubezpieczenie na życie smartlife

Przejdź na stronę ubezpieczenia na życie SmartLife i kliknij „Kup online”. Zobaczysz przed sobą coś w rodzaju kalkulatora ubezpieczenia. Po pierwsze, wpisujemy nasz wiek, interesującą nas kwotę (25 000 zł, 50 000 zł, 75 000 zł lub 100 000 zł) i natychmiast widzimy wysokość miesięcznej stawki, którą będziemy płacić za daną opcję. Stawki są niewielkie – zaczynają się już od 21 złotych! Po drugie, uzupełniamy swoje podstawowe dane (imię, nazwisko, PESEL, serię dowodu osobistego, adres) oraz wpisujemy dane osoby uposażonej, czyli tej, która otrzyma odszkodowanie (jedynie imię, nazwisko i datę urodzenia). W kolejnym kroku widzimy podsumowanie wniosku, opłacamy składkę, wypełniamy krótką ankietę dotyczącą zdrowia i…to wszystko!

Ubezpieczenia online to już standard w wysokorozwiniętych krajach. Początkowo Polacy bardzo sceptycznie podchodzili do kwestii kupowania czy załatwiania czegokolwiek online. Z czasem jednak przekonali się do e-zakupów, a nawet do rozliczania deklaracji PIT przez internet. W drugim przypadku okazało się, że już w 2016 roku pobiliśmy rekord i online rozliczono więcej dokumentów niż tradycyjną drogą. Przekonaliśmy się, że przestrzeń internetowa daje wiele możliwości, jest naprawdę bezpieczna i rzeczywiście ma wpływ na komfort naszego życia. Bez wychodzenia z domu można dziś załatwić naprawdę sporo. Teraz nabyć nawet ubezpieczenie na życie!

Ubezpieczenie na życie – czy warto?

To pytanie pada bardzo często. Odpowiada na nie ekspert Avivy: „Na pewno tak. Ubezpieczenie na życie to krok świadczący nie tylko o naszej dojrzałości i świadomości zagrożeń, które niesie ze sobą współczesny świat. Przecież słyszymy o nich każdego dnia, napotykamy potencjalnie niebezpieczne sytuacje zatrważająco często. To przede wszystkim piękny wyraz troski o naszych najbliższych, których nie chcielibyśmy obarczać kłopotami w razie tragedii”.

Ubezpieczenie na życie i zdrowie z pakietem bezpłatnych badań

Nawet do 800 000 zł w razie 45 poważnych chorób

Zamów rozmowę