8 faktów i 8 mitów – ubezpieczenie na życie

Przedstawiamy osiem najczęściej spotykanych mitów o ubezpieczeniu na życie

Przedstawiamy osiem najczęściej spotykanych mitów, które obalamy!

Coraz więcej firm ubezpieczeniowych posiada w swojej ofercie indywidualne ubezpieczenie na życie. Jego popularność zaczyna rosnąć, jednak wokół tematu narosło do tej pory sporo wątpliwości, które często powtarzane i przekazywane, stają się niemal miejskimi legendami świata ubezpieczeń.

1. MIT: Nie mam rodziny, więc nie muszę kupować ubezpieczenia na życie.

FAKT: To czy masz rodzinę, czy nie, czy jesteś osobą młodą, czy starszą, nie ma w tym przypadku kompletnie żadnego znaczenia. Decydując się na zakup polisy, możesz wskazać tak zwaną osobę „Uposażoną” (inaczej „Uprawnioną”) do otrzymania odszkodowania w przypadku Twojej śmierci. Nie musi być to osoba, która jest z Tobą spokrewniona lub prawnie związana. Tym samym możesz zabezpieczyć przyszłość osób, które nie są ustawowymi spadkobiercami. Taka pełna dowolność jest z pewnością dużym atutem dla tych, którzy z jakiś przyczyn nie zdecydowali się na założenie rodziny W wielkim skrócie - odszkodowanie może otrzymać nawet Twoja druga połowa, z którą nie jesteś w formalnym związku, przyjaciel lub przyjaciółka, dalszy kuzyn, z którym akurat masz świetny kontakt, etc.

2. MIT: Mam płacone składki ubezpieczenia w pracy, odciągane składki na ZUS. Nie potrzebuję dodatkowego ubezpieczenia na życie.

FAKT: Wielu pracodawców oferuje swoim pracownikom grupowe ubezpieczenia na życie (pamiętajmy jednak, że nie każdy!). Mimo to naprawdę warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu na życie we własnym zakresie. Troska o przyszłość i bezpieczeństwo finansowe naszych najbliższych nie powinna się do niczego ograniczać. Zabezpieczenie przyszłości i dobra dzieci jest priorytetem każdego rodzica, dlatego każdy dodatkowy krok podjęty w tę stronę z pewnością nie jest przesadą. Ponadto decydując się na indywidualną polisę, mamy do niej cały czas wgląd, jesteśmy na bieżąco, jej zasady są dla nas jasne, mamy pełną kontrolę nad ubezpieczeniem.

3. MIT: Im droższą polisę wybiorę, tym będzie lepsza.

FAKT: Niekoniecznie. Ważne jest dokładne przeczytanie warunków każdej polisy i upewnienie się, że właśnie ta odpowiada naszym potrzebom. Musimy mieć na uwadze to, że wysokość płaconej przez nas stawki będzie proporcjonalna do kwoty ubezpieczenia, jaką wskażemy (im większa kwota ewentualnego odszkodowania, tym składka nieznacznie wzrasta). Warto dobrze przemyśleć wszystkie dostępne opcje, zasięgnąć informacji w internecie lub… porozmawiać z przedstawicielami firmy ubezpieczeniowej. Oni najlepiej będą potrafili nam doradzić- w końcu mają kontakt z produktem na co dzień.

4. MIT: Nie chcę kupować ubezpieczenia na życie, ponieważ taka umowa będzie mnie obowiązywać przez wiele lat.

FAKT: Dużo polis ubezpieczenia na życie, które znajdziemy na rynku faktycznie często zawiera się na 10, 15, a nawet 20 lat. Istnieją jednak ubezpieczenia na życie, które można zawrzeć na przykład na 5 lat. Takie jest chociażby nasze Smart Life. W jego przypadku maksymalna kwota ubezpieczenia wynosi 100 tysięcy złotych, jednak, jak wspomnieliśmy, umowę zawieramy jedynie na 5 lat.

5. MIT: Zakup ubezpieczenia na życie jest bardzo skomplikowany, a większość ludzi nie ma czasu na spotkania z agentami ubezpieczeniowymi.

FAKT: Między innymi właśnie dlatego Aviva ze Smart Life wyszła naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów i postanowiła pójść z duchem czasów. Stworzyliśmy pierwsze w Polsce ubezpieczenie na życie, które w pełni można kupić online. Bez wychodzenia z domu, bez tracenia czasu na spotkania z agentami ubezpieczeniowymi. Niemożliwe? A jednak! Wystarczy jedynie zapoznać się z naszą ofertą, w razie wątpliwości można się z nami skontaktować, następnie wypełnić dokumenty, przesłać bardzo krótką ankietę dotyczącą naszego stanu zdrowia i… gotowe!

6. MIT: Ubezpieczenia na życie dają ludziom duże pole do nadużyć. Rodzina dostanie pieniądze, nawet jeśli ubezpieczony popełni samobójstwo.

FAKT: Absolutnie nie! Jednym z głównych warunków ubezpieczenie na życie w Aviva Smart Life jest zapis mówiący o tym, że uposażony dostanie świadczenie wyłącznie, jeśli śmierć ubezpieczonego była spowodowana przez zdarzenie wywołane bezpośrednio i wyłącznie przez zewnętrzną przyczynę niemającą bezpośredniego lub pośredniego źródła w jakimkolwiek fizycznym bądź psychicznym Twoim schorzeniu, która zadziałała w czasie ochrony ubezpieczeniowej, w sposób nagły, niezależnie od Twojej woli. To całkowicie wyklucza możliwość wypłacenia odszkodowania bliskim osoby, która sama postanowiła odebrać sobie życie.

7. MIT: Boję się kupić terminowe ubezpieczenie na życie, bo wysokość składki podczas trwania umowy może się zmienić.

FAKT: Różnie to bywa z ubezpieczeniami na życie dostępnymi na rynku. W przypadku naszego ubezpieczenia na życie Smart Life Klient ma od nas gwarancję, że w trakcie 5 lat trwania umowy składka, którą płaci, nie wzrośnie.

8. MIT: Nie mam czasu na długie badania lekarskie, które trzeba dostarczyć w przypadku zakupu ubezpieczenia na życie.

FAKT: Eksperci Avivy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że konieczność dostarczenia badań lekarskich w celu sfinalizowania kupna polisy jest nie tylko czasochłonna, ale i męcząca. Ufamy naszym Klientom, dlatego w przypadku Smart Life nie tylko dokonujemy zakupu ubezpieczenia w pełni online, ale długie procedury medyczne zostały zastąpione bardzo krótką, rzeczową ankietą dotyczącą stanu zdrowia, którą przyszły ubezpieczony ma wypełnić zgodnie z prawdą.

Ubezpieczenie na życie i zdrowie z pakietem bezpłatnych badań

Nawet do 800 000 zł w razie 45 poważnych chorób

Zamów rozmowę