Czy Black Week to dobry czas na wybór ubezpieczenia?

Od kilku lat w Polsce z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się Black Week, czyli dni, w którym organizowane są promocje przez sklepy z przeróżnych branż. Początkowo zainteresowanie dotyczyło głównie Black Friday, czyli Czarnego Piątku. Później pojawił się również Cyber Monday, czyli Cyberponiedziałek. Tym samym mamy cały weekend a nawet tydzień, tzw. Black Week, podczas którego kupić możemy w atrakcyjnej cenie wiele produktów i usług. Czy to także okazja, aby wybrać najtańsze ubezpieczenie OC lub zawrzeć inne polisy?

Spis treści:

  1. Black Week w Polsce
  2. Najtańsze OC, AC, ubezpieczenie domu i nie tylko
  3. Ubezpieczenie samochodu
  4. Ubezpieczenie turystyczne
  5. Ubezpieczenie domu
  6. Tanie ubezpieczenia auta i nie tylko w Black Week

Black Week w Polsce

Tradycja organizowania takich promocji nadeszła do Polski ze Stanów Zjednoczonych. W piątek po Dniu Dziękczynienia, czyli w ostatni piątek listopada, rozpoczyna się sezon zakupów przed Bożym Narodzeniem. W USA takie okazje dostępne są przede wszystkim w Black Friday, natomiast w Polsce promocje dostępne są przez cały tydzień. Najwięcej przecen pojawia się pomiędzy piątkiem a poniedziałkiem. W roku 2021 Black Friday przypada na 26 listopada.

Z danych operatora płatności internetowych Blue Media wynika, że w Czarny Piątek w 2020 roku liczba transakcji i wartość obrotu były o 100 proc. wyższe niż w pozostałe piątki listopada[1]. Black Week to czas, w którym możemy trafić na wiele zniżek – kupić sprzęt, książki czy odzież.

Czy w Black Week można również skorzystać z okazji na usługi, które zapewniają ochronę nam i naszemu mieniu? Jak najbardziej. To dobry moment, aby znaleźć najtańsze ubezpieczenia z szerokim zakresem ochrony. Co więcej, można to zrobić online, bez wychodzenia z domu, a zawarcie umowy może nam zająć tyle czasu, ile poświęcimy na zrobienie zakupów na Zalando. Jak kupić w Black Friday ubezpieczenie OC w atrakcyjnej cenie? 

Najtańsze OC, AC, ubezpieczenie domu i nie tylko

Obecnie najtańsze ubezpieczenie auta, nieruchomości czy podróży można kupić online – nie musimy w ogóle pojawiać się w placówce towarzystwa, a przy okazji w sieci znaleźć możemy wiele promocji. Czy w ten sposób wybierzemy najtańsze ubezpieczenie mieszkania czy też tanie OC?

Ubezpieczenie samochodu

Nie musimy czekać do końca obowiązywania umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym. Wiedząc, kiedy się ona zakończy, możemy zawrzeć nową umowę już 2 miesiące przed tym terminem.

To okazja, aby kupić tanie AC w pakiecie z obowiązkowym OC, co nam pozwoli na skompletowanie najtańszego ubezpieczenia auta.

Obowiązkowe OC chroni nas przed odpowiedzialnością finansową za szkody, które spowodujemy naszym pojazdem w ruchu drogowym innym jego uczestnikom. Natomiast AC zabezpiecza przed wydatkami w sytuacji, gdy sami będziemy odpowiedzialni za szkodę w swoim aucie, będzie ona wynikiem działania sił natury czy osób trzecich. W Avivie można skorzystać z pakietu zniżek na OC/AC:

  • do 60% zniżki za bezszkodową jazdę,
  • 17% zniżki na autocasco w pakiecie z OC,
  • 5% zniżki dla naszych klientów,
  • 4% zniżki online za płatność w MojejAvivie.

Przy okazji można się zdecydować na dodatkowe ubezpieczenia: szyb, opon, NNW i pomoc prawną, a wszystko to w atrakcyjnych cenach. To okazja, aby kupić najtańsze ubezpieczenia komunikacyjne. W kalkulatorze online wycenę można poznać ekspresowo – wystarczy udzielić odpowiedzi na dwa pytania!

Ubezpieczenie turystyczne

Podróżować można przez cały rok, a obecnie mamy już dobry moment na planowanie zimowych wyjazdów. Nie należy zapominać o ubezpieczeniu turystycznym, które w Avivie kupimy nawet na 90 dni przed wycieczką.

Ubezpieczenie podróżne zagraniczne zapewnia m.in. organizację i pokrycie kosztów leczenia nawet do 500 tys. zł, wypłatę w razie NNW – do 60 tys. zł, a ponadto daje możliwości rozszerzenia o ochronę podczas rekreacyjnej aktywności fizycznej, jazdy na nartach czy snowboardzie. Warto zadbać o ubezpieczenie turystyczne również w przypadku wyjazdów krajowych.  W razie nieszczęśliwego wypadku możemy liczyć nawet na świadczenie w wysokości 60 tys. zł oraz na pokrycie kosztów leczenia do 5 tys. zł. Ponadto, jeśli nie posiadamy standardowej polisy mieszkaniowej, mamy możliwość taniego ubezpieczenia domu czy mieszkania na czas naszej wycieczki.

Ubezpieczenie domu

Nieruchomość powinna być ubezpieczona, łącznie z ruchomościami, które się w niej znajdują – być może przy okazji Black Week uda się nabyć w promocyjnej cenie sprzęt RTV/AGD i inne rozwiązania. Ochronę warto wykupić już teraz, korzystając ze zniżek specjalnych, ale start ochrony ustawić nawet dopiero za 6 miesięcy.

Możemy się zabezpieczyć na wypadek takich zdarzeń jak choćby pożar czy zalanie. Ubezpieczenie może objąć cenne przedmioty, które znajdują się w domu, kradzież z włamaniem czy elementy na zewnątrz, jak panele fotowoltaiczne, a także OC w życiu prywatnym czy NNW kota i psa. Black Week to okazja, aby kupić tanie ubezpieczenie mieszkania bez konieczności wychodzenia z domu.

Tanie ubezpieczenia auta i nie tylko w Black Week

Święto zakupów już niedługo. Wykorzystajmy je do znalezienia ofert na usługi, których rzeczywiście potrzebujemy. Nowy telewizor może sprawi nam radość, ale nie zapewni nam spokoju, jaki daje dobrze dobrana polisa. Do zyskania na ubezpieczeniowych promocjach nie musimy nawet ruszać się z domu – zakupów dokonamy online.

Źródła: https://bluemedia.pl/baza-wiedzy/blog/ecommerce/rekordowy-black-friday-100-proc-wiecej-transakcji-i-100-proc-dostepnosci

[1] https://bluemedia.pl/baza-wiedzy/blog/ecommerce/rekordowy-black-friday-100-proc-wiecej-transakcji-i-100-proc-dostepnosci

Ubezpieczenie samochodu

17% zniżki na AC i 4% za płatność online

Sprawdź cenę bez logowania Zaloguj się po zniżkę 5%*

Przy zakupie OC lub pakietu OC/AC możesz otrzymać maksymalnie 60% zniżki za bezszkodową jazdę oraz 4% zniżki na OC i AC za płatność w serwisie MojaAviva. Przy zakupie pakietu OC/AC możesz otrzymać również 17% zniżki na Autocasco. Składka po zniżce nie może być niższa niż 480 zł za OC, 300 zł za OC (w pakiecie z AC), 350 zł za AC oraz 650 zł za pakiet OC i AC. Dowiedz się więcej.

Niniejszy materiał ma charakter marketingowy i nie stanowi oferty (art. 66 Kodeksu cywilnego). Stroną umowy jest Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA. Zakres ubezpieczenia i wyłączenia odpowiedzialności regulują ogólne warunki ubezpieczenia dostępne powyżej. Informacje o produkcie są dostępne na infolinii (tel. 22 557 44 44) oraz u agentów ubezpieczeniowych Avivy.