Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC, często decydujemy się na dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne. Jednym z nich jest ubezpieczenie NNW, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. W jakich sytuacjach zapewni nam ono pomoc i na jakie wsparcie możemy liczyć?

Ubezpieczenie NNW samochodu – co to jest?

Ubezpieczenie NNW to dość szeroka kategoria – możemy się z nim spotkać przy ubezpieczeniu na życie, ubezpieczeniu turystycznym oraz ubezpieczeniu samochodu. Tym razem zajmiemy się ubezpieczeniem NNW komunikacyjnym, adresowanym do kierowcy i pasażerów pojazdu.

Co to jest ubezpieczenie NNW komunikacyjne? To ubezpieczenie, które zapewnia finansową pomoc kierowcy oraz innym osobom podróżującym ubezpieczonym autem, w razie gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. Dotyczy to sytuacji, które mają miejsce:

●        w trakcie jazdy autem;

●        podczas wsiadania do pojazdu i wysiadania z niego.

Czy warto kupić NNW komunikacyjne? Cóż, liczby podpowiadają, że tak. W 2018 doszło do 31 674 wypadków, w których zginęły 2 862 osoby, a 37 359 osób zostało rannych.[1] I choć z roku na rok widać wyraźny spadek w liczbach wypadków, zabitych czy rannych, to nadal skala zjawiska jest duża. Statystycznie każdego dnia zeszłego roku dochodziło do ponad 80 wypadków. Ubezpieczenie NNW chroni nas właśnie w takich sytuacjach. Tym bardziej, że nawet jeśli my prowadzimy ostrożnie i zachowujemy wszelkie środki bezpieczeństwa, to i tak możemy stać się uczestnikiem wypadku czy kolizji, które spowoduje inny uczestnik ruchu.

Co obejmuje ubezpieczenie NNW komunikacyjne?          

W Avivie można wykupić ubezpieczenie NNW w dwóch wariantach – podstawowym bądź rozszerzonym. Co obejmuje? Wersja podstawowa dotyczy kierowcy oraz pasażerów ubezpieczonego pojazdu (w liczbie zadeklarowanej w dowodzie rejestracyjnym samochodu), natomiast wersja rozszerzona – dotyczy ubezpieczającego. Aby móc wykupić pakiet rozszerzony ubezpieczenia NNW, niezbędne jest posiadanie wersji podstawowej. Ostatnią główną różnicą jest to, że ubezpieczenie NNW rozszerzone dotyczy także nieszczęśliwych wypadków, które nie mają związku z poruszaniem się samochodem.

W Avivie ubezpieczenie NNW obejmuje dwie formy pomocy:

●        wsparcie finansowe – pieniądze z odszkodowania można przeznaczyć na leczenie, rehabilitację, zakup sprzętu medycznego, a w sytuacji, gdy w wyniku wypadku doszło do śmierci, odszkodowanie pozwoli pokryć m.in. koszty pogrzebu;

●        pokrycie kosztów operacji plastycznej (do 1000 euro) – jeśli operacja ta wynika z obrażeń powstałych w wyniku wypadku.

Ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów – dlaczego się opłaca?        

Ile kosztuje podstawowe ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów w Avivie? To niewielki wydatek – ubezpieczenie NNW dla kierowcy i pasażera zaczyna się od 60 zł za rok. W tym wariancie maksymalna kwota wsparcia finansowego to 25 000 złotych.

Wypłata świadczenia z ubezpieczenia NNW kierowcy czy pasażera zostaje przekazana osobie poszkodowanej lub osobom najbliższym (jeśli doszło do śmierci osoby ubezpieczonej).

Zajrzyj na naszego bloga i przeczytaj poradnik ubezpieczenia samochodu krok po kroku. Dowiedz się także jakie kary grożą za brak ważnego OC oraz jak wybrać ubezpieczenie samochodu na wyjazd za granicę.

Ubezpieczenie NNW samochodu – czy warto?      

Czy ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków warto posiadać? Na to pytanie każdy z nas musi odpowiedzieć sobie sam. Należy zauważyć, że ubezpieczenie NNW samochodu chroni nie tylko nas, ale także wszystkie osoby z nami podróżujące. Warto więc zatroszczyć się zarówno o siebie i swoje zdrowie, jak i o swoich najbliższych.

[1] Raport 2018 - Wpadki drogowe

Ubezpieczenie samochodu

17% zniżki na AC i 4% za płatność online

Sprawdź cenę bez logowania Zaloguj się po zniżkę 5%*

Przy zakupie OC lub pakietu OC/AC możesz otrzymać maksymalnie 60% zniżki za bezszkodową jazdę oraz 4% zniżki na OC i AC za płatność w serwisie MojaAviva. Przy zakupie pakietu OC/AC możesz otrzymać również 17% zniżki na Autocasco. Składka po zniżce nie może być niższa niż 480 zł za OC, 300 zł za OC (w pakiecie z AC), 350 zł za AC oraz 650 zł za pakiet OC i AC. Dowiedz się więcej.

Niniejszy materiał ma charakter marketingowy i nie stanowi oferty (art. 66 Kodeksu cywilnego). Stroną umowy jest Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA. Zakres ubezpieczenia i wyłączenia odpowiedzialności regulują ogólne warunki ubezpieczenia dostępne powyżej. Informacje o produkcie są dostępne na infolinii (tel. 22 557 44 44) oraz u agentów ubezpieczeniowych Avivy.