Prosta likwidacja online szkody z Autocasco

Nawet tego samego dnia możesz dostać odszkodowanie z Autocasco, jeśli zgłoszenia szkody dokonasz online z konta MojaAviva.

Odszkodowanie z Autocasco nawet w jeden dzień

Wdrożyliśmy niedawno niesamowicie wygodną metodę zgłaszania szkód z Autocasco. Wszyscy miłośnicy prostoty i szybkości, którzy już w pełni przyzwyczaili się do bycia online, mogą korzystać z uproszczonej ścieżki rejestracji i likwidacji szkody przez konto MojaAviva. Strona działa tak samo dobrze na komputerze, tablecie i telefonie, a dołączanie zdjęć i dokumentów jest banalnie proste.

"Proces wypłaty należnego odszkodowania powinien być szybki i dostępny całą dobę. Tak jest właśnie w Avivie - klient wypełnia kilka podstawowych informacji o zdarzeniu, załącza zdjęcia uszkodzeń i dzięki systemowi automatycznie i w czasie rzeczywistym wyliczana jest należna kwota odszkodowania. Wypłata odszkodowania to kluczowy moment dla klienta. Co najważniejsze, klient nie musi korzystać z osobnego formularza, bo wszystko zrobi w systemie MojaAviva, w którym często rozpoczyna się jego relacja z Avivą i gdzie obsługuje on swoją polisę.” – mówi Ewa Chwaja, Menedżer Sekcji Likwidacji Szkód Komunikacyjnych w Avivie.

Po zalogowaniu się do MojejAvivy możesz nie tylko zgłosić szkodę, lecz także kupić online nową polisę ze zniżką dla stałych klientów, przedłużyć ubezpieczenie samochodu na kolejny rok, zmienić dane kontaktowe, opłacić składkę.

Wybór warsztatu

A jeśli wolisz wstawić samochód do warsztatu zamiast otrzymać gotówkę do ręki? To żaden problem. Decyzję możesz podjąć już po zdarzeniu, gdy znasz rozmiar szkody. Współpracujące z nami warsztaty łatwo znajdziesz na naszej stronie internetowej. Oferujemy w nich nawet 2-letnią gwarancję na wykonane usługi oraz naprawę na oryginalnych częściach zamiennych.

Autocasco - co to? Wszystko, co musisz wiedzieć o AC

Samo OC nie chroni Twojego samochodu, ale Ciebie, gdy wyrządzisz szkody innym osobom w czasie jazdy. Oznacza to, że poszkodowani otrzymają odszkodowanie z Twojej polisy, jeśli to Ty spowodujesz wypadek. A co obejmuje ubezpieczenie AC? To właśnie Autocasco chroni w przypadkach takich jak kradzież pojazdu, szkoda parkingowa i zdarzenia losowe (zderzenie z dzikim zwierzęciem, spadająca gałąź, itp.).

Autocasco zapewnia ochronę od kradzieży Twojego samochodu

Jeśli zastanawiasz się, czy AC jest obowiązkowe, to odpowiedź brzmi: nie, nie jest. Ale jeśli posiadasz jeden z często kradzionych modeli lub parkujesz w niestrzeżonym miejscu, przyda Ci się AC od kradzieży samochodu. Jest co najmniej 5 powodów, żeby kupić pakiet OC AC. Kradzież jest bowiem jedną z tych sytuacji, kiedy nie działa OC. Jeśli masz Autocasco, po zgłoszeniu kradzieży otrzymasz wartość rynkową pojazdu z dnia kradzieży.

System Bezpośredniej Likwidacji Szkody

Dzięki porozumieniu między ubezpieczycielami, do którego dołączyliśmy kilka lat temu, możesz do nas zgłosić szkodę nawet wtedy, gdy sprawca nie jest ubezpieczony w Avivie. To duże ułatwienie, ponieważ kontaktujesz się tylko z jedną osobą - Twoim dedykowanym likwidatorem, który od początku do końca prowadzi Twoją sprawę. Gdy szkoda spełnia kryteria tej formy likwidacji, to my zajmujemy się wszystkim i wypłacamy Ci należne odszkodowanie. Reszta formalności to już nie Twój problem.

Szkoła Bezpiecznej Jazdy w trudnych warunkach

Niezależnie od tego, czy jesteś sprawcą kolizji czy poszkodowanym, zapewniamy Ci w ramach rekompensaty całodniowe profesjonalne szkolenie z jazdy w trudnych warunkach.  W Akademii Bezpiecznej Jazdy sprawdzisz swoje umiejętności hamowania w poślizgu pod okiem doświadczonych instruktorów. Być może dzięki temu w przyszłości unikniesz niebezpiecznych sytuacji. Aby skorzystać z treningu, wystarczy zadzwonić do nas w ciągu 14 dni od wypadku. Konsultant infolinii przekaże Ci informację o dostępnych ośrodkach treningowych i umówi dogodny dla Ciebie termin.

O co jeszcze warto zadbać poza Autocasco?

Zastanawiasz się, jak ubezpieczyć samochód? Warto pomyśleć przede wszystkim o kompleksowym assistance. Dlaczego? Ponieważ podstawowy zakres assistance, który otrzymujesz do każdej polisy w Avivie, zapewnia pomoc tylko w sytuacjach nagłych. Zaliczamy do nich kolizję z drugim pojazdem. Jeśli Ci się to zdarzy, masz gwarancję, że Twój pojazd odholujemy do warsztatu i zapewnimy transport osobom, które z Tobą podróżowały. Po wypadku otrzymasz auto zastępcze na 3 dni.

A co jeśli zaplanowałeś weekendowy wyjazd, a Twoje auto nie chce odpalić? W takich sytuacjach przydaje się ubezpieczenie assistance samochodu w wariancie rozszerzonym, ponieważ dzięki niemu naprawimy Twój samochód na miejscu. Jeśli nie będzie to możliwe, odholujemy auto do warsztatu - nawet spod Twojego domu. Z kolei w przypadku kolizji, oprócz holowania, zapewnimy Ci także samochód zastępczy nawet na 5 dni. W tym wariancie dodatkowo otrzymasz zwrot kosztu noclegów wszystkich pasażerów, co jest szczególnie przydatne w podróży. Zapewniamy także pomoc tłumacza za granicą.

Gdy dużo podróżujesz i cenisz sobie komfort, wykup wariant maksymalny assistance. Zapewniamy w nim holowanie w całej Polsce bez limitu kilometrów i do 500 kilometrów za granicą. Ponadto będziesz mógł korzystać z samochodu zastępczego nawet przez 14 dni. Dodatkowo możesz kontynuować podróż, a my pokryjemy koszty z tym związane, takie jak koszty hospitalizacji kierowcy i pasażerów, kierowcy zastępczego, transportu sanitarnego, przyjazdu osób bliskich, a nawet odbioru pojazdu po naprawie czy dostarczenia części zamiennych we wskazane miejsce.

W każdym wariancie assistance zapewniamy także 3 wizyty lekarskie w razie nagłego zachorowania dla Ciebie lub członka rodziny.  Wystarczy, że zadzwonisz na infolinię, a my pokryjemy koszty domowej wizyty lekarskiej lub wizyty chorego w najbliższej placówce medycznej. To nas wyróżnia.

Ubezpieczenie samochodu

17% zniżki na AC i 4% za płatność online

Sprawdź cenę bez logowania Zaloguj się po zniżkę 5%*

Przy zakupie OC lub pakietu OC/AC możesz otrzymać maksymalnie 60% zniżki za bezszkodową jazdę oraz 4% zniżki na OC i AC za płatność w serwisie MojaAviva. Przy zakupie pakietu OC/AC możesz otrzymać również 17% zniżki na Autocasco. Składka po zniżce nie może być niższa niż 480 zł za OC, 300 zł za OC (w pakiecie z AC), 350 zł za AC oraz 650 zł za pakiet OC i AC. Dowiedz się więcej.

Niniejszy materiał ma charakter marketingowy i nie stanowi oferty (art. 66 Kodeksu cywilnego). Stroną umowy jest Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA. Zakres ubezpieczenia i wyłączenia odpowiedzialności regulują ogólne warunki ubezpieczenia dostępne powyżej. Informacje o produkcie są dostępne na infolinii (tel. 22 557 44 44) oraz u agentów ubezpieczeniowych Avivy.