Jak nie przepłacać za ubezpieczenie samochodu?

Każdy kierowca zobowiązany jest do posiadania ubezpieczenia OC. Wielu decyduje się także na zakup AC, Assistance i innych produktów dodatkowych. Jakie ubezpieczenie wybrać, aby nie przepłacić? 

Na wysokość składki wpływ ma szereg czynników – wiek właściciela pojazdu, data wydania prawa jazdy, miejsce zarejestrowania samochodu, zniżki uzyskane za bezszkodową jazdę, marka, rok produkcji samochodu, itp. Na te zmienne nie mamy wpływu, ale wybierając ubezpieczenie możemy skomponować je tak, aby składka była możliwie jak najniższa, a ochrona - możliwie jak najszersza. 

Jeśli zapłacisz za ubezpieczenie online w serwisie MojaAviva, możesz otrzymać 4% zniżki.

Im więcej produktów, tym niższa składka

W Avivie dajemy Ci 17% zniżki na AC, jeżeli kupujesz je razem z OC. A dopiero kupując OC i AC możesz jeździć bez obaw o ewentualne koszty związane z następstwami zdarzeń losowych. Dzięki OC chroniony jest samochód osoby przez Ciebie poszkodowanej oraz życie i zdrowie jego pasażerów, a dzięki AC chronisz także własny pojazd w wypadkach z Twojej winy oraz w wypadkach, w których ciężko ustalić winnnego. Nawet najlepszy kierowca nie ma wpływu na wiele czynników, które mogą spowodować szkodę jego samochodu. Jednym z nich są trudne warunki atmosferyczne – poślizgi, zawalające się drzewa czy grad niszczący lakier - to tylko niektóre z nich. Zdarzyć może się również, że Twój samochód zostanie skradziony albo zdewastowany lub uszkodzony (np. ostrym narzędziem) – dzięki AC to my zapłacimy za poniesione przez Ciebie straty. 

Tworząc swój pakiet OC/AC otrzymasz od nas podstawowy Assistance gratis. Stanowi on kolejny element, który zawsze warto włączyć do polisy samochodowej. Jest szczególnie przydatny, kiedy znajdziesz się w trudnej sytuacji podczas podróży – na przykład doznasz kolizji z innym pojazdem lub zwierzęciem albo kiedy Twój pojazd ulegnie awarii. Wtedy możesz liczyć na pomoc Avivy, która po zgłoszeniu szkody, zapewni Ci np. usługi lawety czy szybki dostęp do informacji medycznej. Jeśli jednak zdecydujesz się na zwiększenie ochrony, to w Avivie oferujemy także Assistance rozszerzony w atrakcyjnej cenie 89 złotych (rocznie), a w nim m.in. gwarancję pojazdu zastępczego na 5 dni w całej Europie, kiedy Twoje auto zostanie skradzione, czy holowanie pojazdu nawet do 200 km po wypadku lub awarii. Jeśli jednak zależy Ci na jeszcze szerszym zakresie ochrony, wybierz wariant Assistance Maksymalny w cenie 259 zł (rocznie), który zapewni Ci m. in. samochód zastępczy na 14 dni po wypadku, awarii lub kradzieży, transport sanitarny, kierowcę zastępczego albo dostarczenie części, kiedy uszkodzone auto będzie wymagało naprawy. Jak również zapewnimy zakwaterowanie rodziny do 3 dni lub transport do miejsca docelowego lub do domu.  

Kolejnym elementem, który warto uwzględnić przy tworzeniu polisy OC/AC jest ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Jego zadaniem jest ochrona najcenniejszych dóbr, jakimi są Twoje życie i zdrowie. Ubezpieczenie NNW tworzy zabezpieczenie finansowe dla Ciebie i Twoich bliskich. W sytuacji, gdy odniesiesz obrażenia z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu, oznaczonym w umowie, otrzymasz wsparcie finansowe, które możesz wykorzystać na dowolny cel, np. na leczenie, rehabilitację, zakup sprzętu medycznego. Kiedy natomiast wydarzy się najgorsze – pieniądze zostaną wypłacone Twoim bliskim, którzy będą mogli przeznaczyć świadczenie na dowolny cel, np. na opłacenie kosztów pogrzebu. 

Ale to nie wszystko. Zawierając umowę ubezpieczenia, pamiętaj o przeanalizowaniu oferowanych przez nas produktów dodatkowych. W Avivie mamy przygotowane rozwiązania, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających kierowców. Co więcej,  kupując dodatkową ochronę, otrzymasz bardziej korzystną ofertę, uzyskując dodatkowe zniżki na niektóre z naszych usług, np. polisę OC, ubezpieczenie NNW czy Assistance. Tym samym koszt wykupienia całościowego ubezpieczenia auta będzie niższy, niż w sytuacji, gdy kupisz każdy produkt osobno. 

W naszej ofercie posiadamy inne opcje, które znacząco poprawiają standard podróżowania i Twoje bezpieczeństwo na drodze. Jedną z nich jest ochrona prawna, dzięki której pomożemy Ci w załatwieniu wielu formalności, np. przy rejestracji auta, jego kupnie lub sprzedaży, czy sprowadzeniu pojazdu zza granicy, a w razie konieczności opłacimy opiekę prawników. Jeśli dojdzie do procesu sądowego, poniesiemy jego koszty. Zyskasz szybką i fachową pomoc najlepszych specjalistów. Dostarczymy Ci niezbędnych informacji i dokumentów, a z ewentualnymi kłopotami pomożemy Ci uporać się w ciągu dwóch dni roboczych. 

Ubezpieczenie samochodu możesz także rozszerzyć o umowę, która ochroni Twoje szyby. Dzięki temu bez ponoszenia dodatkowych kosztów uszkodzona szyba zostanie naprawiona bądź wymieniona na nową. Zaproponujemy Ci warsztat w Twojej okolicy i dogodny termin, byś jak najszybciej mógł ponownie wyruszyć w trasę. W Avivie stawiamy na jakość, dlatego współpracujemy z renomowanymi firmami zajmującymi się serwisem szyb: NordGlass i Pilkington. Płacąc za polisę przez serwis MojaAviva zyskasz 4% rabatu.

Jeśli pragniesz uczynić swoje ubezpieczenie samochodu kompletnym, a przy tym nie przepłacać, rozważ zakup Pakietu usług dodatkowych”. Koszt takich usług to jedyne 9 zł za każdą z opcji dodatkowych. W pakiecie znajdziesz atrakcyjne usługi, które poprawią jakość użytkowania pojazdu i standard bezpieczeństwa. W jego skład wchodzą:

  • ochrona urządzeń elektronicznych w czasie podróży zagranicznej, która swym zakresem obejmuje pomoc tłumacza przy zgłoszeniu kradzieży na policji. Dodatkowo wypłacimy Ci jednorazowe świadczenie w kwocie 300 euro na pokrycie kosztu odtworzenia utraconego sprzętu, a także zapewnimy dojazd do sklepu ze sprzętem RTV, gdzie kupisz zniszczoną bądź skradzioną rzecz;
  • usługa Car SPA, która ma za zadanie poprawę wyglądu samochodu, po wypadku. Zatem po naprawieniu pojazdu, otrzymasz możliwość wyboru jednego z dwóch świadczeń polegających na polerowaniu lakieru lub na czyszczeniu tapicerki;
  • ubezpieczenie opon, które w przypadku ich uszkodzenia zapewni Ci naszą pomoc. Będzie ona polegać m.in. na wymianie opon bądź transporcie Twojego samochodu do warsztatu, gdzie opona zostanie naprawiona, jeżeli będzie taka możliwość. 

Korzystanie z OC poprzedniego właściciela

Kolejny sposób na oszczędzanie dotyczy zakupu używanych samochodów. Jeżeli kupisz używane auto, to jego poprzedni właściciel jest zobowiązany do przekazania Tobie obowiązującej polisy OC. Jeśli okres ochrony jeszcze nie dobiega końca, to możesz skorzystać z tego ubezpieczenia aż do czasu wygaśnięcia polisy. Nie jest to jednak rozwiązanie korzystne. Być może oszczędzisz kilkaset złotych, ale polisa którą „odziedziczysz” może nie zwierać AC i innych bardzo wygodnych produktów dodatkowych. Dlatego nawet, jeżeli do wygaśnięcia polisy zostało kilka miesięcy to i tak warto zastanowić się nad zakupem nowego ubezpieczenia. 

Jeśli okaże się, że jeździsz lepiej od poprzedniego właściciela polisy, ubezpieczyciel przeliczy składkę i dzięki temu zaoszczędzisz na ubezpieczeniu. Jest to tak zwana rekalkulacja składki, która oznacza ponowną kalkulację składki, jeśli nabędziesz pojazd z umową ubezpieczenia OC zawartą przez poprzedniego właściciela pojazdu. Przeliczenie składki uwzględnia to ile dni zostało do końca umowy, jakie posiadasz obecnie zniżki lub zwyżki. Przykładowo – jeżeli jesteś dwudziestoparoletnim kierowcą bez szkód z własnej winy, a samochód kupiłeś od kierowcy z młodszym stażem za kółkiem i 30% zniżką na OC, to ubezpieczyciel dokona kalkulacji i może uwzględnić Twoje zniżki. 

Obserwuj promocje

Kolejny sposób na oszczędności to korzystanie z promocji. Niedawno w Avivie, jako pierwsi w branży ubezpieczeniowej, przygotowaliśmy pakiet promocji na Black Friday i Cyber Monday. W tych dniach nasi Klienci w okazyjnych cenach mogli nabyć interesujące ich ubezpieczenia, by teraz cieszyć się komfortową i bezpieczną jazdą. Kolejne promocje okazjonalne już wkrótce. Oprócz nich regularnie uatrakcyjniamy ofertę dla obecnych i nowych Klientów, wprowadzając zniżki. Przykładowo –logując się do MojejAvivy i płacąc za ubezpieczenie online możesz otrzymać 4% zniżki oraz dodatkowe korzyści, np. Autocasco ze zniżką 17% jeśli kupujesz je razem z OC.

Korzyści dla stałych Klientów

Na ubezpieczeniu można też oszczędzić przedłużając starą polisę. W Avivie doceniamy lojalność naszych Klientów, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby przyznać dodatkowe korzyści za odnawianie umów z nami. 

Ubezpiecz auto razem z mieszkaniem lub z polisą na życie

Na ubezpieczeniu można również oszczędzić łącząc różnorodne oferty. W Avivie doceniamy, że chcesz z nami ubezpieczyć nie tylko samochód, ale również mieszkanie, czy swoje zdrowie i życie. Jeżeli potrzebujesz więcej produktów w tym samym momencie, to z przyjemnością  stworzymy ofertę dostosowaną do wszystkich Twoich potrzeb.  Przygotujemy ubezpieczenia skrojone na miarę Twoich oczekiwań. To jednak nie wszystko, w MojejAvivie znajdziesz spersonalizowane oferty, które przygotujemy specjalnie dla Ciebie. Tam też możesz zarządzać zakupionymi u nas produktami. Dowiesz się, kiedy kończy się dane ubezpieczenie, obliczysz wysokość składki i dokupisz inne produkty ubezpieczeniowe, kiedy będziesz ich potrzebować, np. ubezpieczenie turystyczne przed wyjazdem za granicę. W MojejAvivie znajdziesz również zniżki i rabaty, które zostają przygotowane wyłącznie dla Ciebie. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu na wyszukiwaniu promocji, a przy okazji nie przepłacisz. 

W Avivie konkurujemy nie ceną, a jakością naszych usług. Doceniamy lojalność Klientów, przygotowujemy korzystne akcje promocyjne i zachęcamy rabatami do kupownia u nas różnych ubezpieczeń jednocześnie. Wykupując podstawową polisę OC, koniecznie rozważ zakup AC i innych oferowanych przez nas produktów dodatkowych. To właśnie one w stają się standardem bezpieczeństwa i komfortu w codziennym życiu. 

Ubezpieczenie samochodu

17% zniżki na AC i 4% za płatność online

Sprawdź cenę bez logowania Zaloguj się po zniżkę 5%*

Przy zakupie OC lub pakietu OC/AC możesz otrzymać maksymalnie 60% zniżki za bezszkodową jazdę oraz 4% zniżki na OC i AC za płatność w serwisie MojaAviva. Przy zakupie pakietu OC/AC możesz otrzymać również 17% zniżki na Autocasco. Składka po zniżce nie może być niższa niż 480 zł za OC, 300 zł za OC (w pakiecie z AC), 350 zł za AC oraz 650 zł za pakiet OC i AC. Dowiedz się więcej.

Niniejszy materiał ma charakter marketingowy i nie stanowi oferty (art. 66 Kodeksu cywilnego). Stroną umowy jest Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA. Zakres ubezpieczenia i wyłączenia odpowiedzialności regulują ogólne warunki ubezpieczenia dostępne powyżej. Informacje o produkcie są dostępne na infolinii (tel. 22 557 44 44) oraz u agentów ubezpieczeniowych Avivy.