5 powodów, żeby razem z OC kupić AC.

Bądź bezpieczny!

Ubezpieczenie OC musi mieć każdy kierowca, wobec czego zainteresowanie tanim OC nie słabnie. Inaczej jest z AC, które pozostaje opcjonalne. Poznaj powody, dla których warto wykupić   ochronę samochodu.

Czy warto kupować autocasco? Wielu kierowców uważa, że to zbędny wydatek. To, ile kosztuje OC i AC dla samochodu zależy od wielu czynników. Jest jednak co najmniej 5 powodów, żeby zainwestować w kompleksową ochronę na drodze.

OC chroni Ciebie, ale nie Twój samochód

Polisa OC pokrywa koszty szkód, które wyrządzisz innym w czasie jazdy. Jeśli spowodujesz wypadek, poszkodowani otrzymają pieniądze z Twojej polisy. Zakres OC jest regulowany odgórnie. Jeśli chcesz wiedzieć dokładnie, co zawiera OC, zajrzyj do ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.  

Obowiązkowe OC to podstawowa ochrona każdego kierowcy. Dzięki niemu w razie wypadku nie będziesz musiał płacić poszkodowanym z własnej kieszeni. OC nie obejmuje  jednak wielu sytuacji, które mogą Cię spotkać na drodze. A przede wszystkim nie zapewnia także ochrony Twojego samochodu. 

Ze swojego AC dostaniesz pieniądze po kradzieży

W 2016 roku w Polsce skradziono 13,5 tysiąca samochodów. Najczęściej giną auta liczące sobie od 6 do 10 lat – to aż 43% wszystkich skradzionych. 15% znikających samochodów stanowią auta nowe, w wieku od 1 do 3 lat.

Kradzież to jedna z sytuacji, kiedy nie działa OC. Odszkodowanie otrzymasz tylko, jeśli miałeś wykupione autocasco. Jeśli parkujesz w niestrzeżonym miejscu lub posiadasz jeden z często kradzionych modeli, na pewno przyda Ci się AC od kradzieży samochodu. Po zgłoszeniu kradzieży otrzymasz wartość rynkową swojego samochodu z dnia zdarzenia.

Autocasco obejmuje także szkody parkingowe i zdarzenia losowe

Zostawiłeś samochód na parkingu, a po powrocie na masce było głębokie wgniecenie? Raczej nie licz, że sprawca sam się do Ciebie zgłosi. Możesz zlikwidować szkodę parkingową z AC – będzie to dużo łatwiejsze i szybsze niż samodzielne organizowanie naprawy. Nie mówiąc już o kosztach. Możesz zdecydować, że naprawę szkody z AC od początku do końca przeprowadzi Twój zaufany warszatat. Ty po prostu zgłosisz się po swoje odnowione auto. 

Spadająca gałąź, pożar, dzikie zwierzę które wybiegnie pod koła – to wszystko może zniszczyć Twój samochód. AC obejmuje takie zdarzenia losowe, dzięki temu nie będziesz musiał martwić się tym, na co nie masz wpływu.

W ramach assistance masz holowanie po wypadku

Do pakietów OC i AC dołączone są inne przydatne usługi, na przykład pomoc na drodze (assistance). Jeśli zdarzy Ci się wypadek lub awaria, Aviva zapewnia w maksymalnym assistance holowanie bez limitu kilometrów na terenie Polski. Za granicą holujemy do 500 kilometrów.

Jeśli Twój samochód będzie uszkodzony, otrzymasz w ramach assistance samochód zastępczy. W tym ubezpieczeniu zawarte są także inne przydatne usługi, na przykład pomoc tłumacza i wizyty lekarskie. 

Możesz szybko kupić pakiet OC i AC przez internet

Na pewno zależy Ci, aby cena pakietu OC i AC była jak najniższa. Znalezienie odpowiedniej oferty, dopasowanie jej do naszego auta i wypełnienie wniosku zajmuje jednak dużo czasu. Kupując OC i AC online szybko uzupełnisz dane swojego samochodu, porównasz dostępne usługi i zapłacisz.

W Avivie ubezpieczenie samochodu możesz kupić jeszcze taniej. Proponujemy 4% zniżki za płatność online w serwisie MojaAviva. Wystarczy aktywować konto lub się zalogować.

Ubezpieczenie samochodu

17% zniżki na AC i 4% za płatność online

Sprawdź cenę bez logowania Zaloguj się po zniżkę 5%*

Przy zakupie OC lub pakietu OC/AC możesz otrzymać maksymalnie 60% zniżki za bezszkodową jazdę oraz 4% zniżki na OC i AC za płatność w serwisie MojaAviva. Przy zakupie pakietu OC/AC możesz otrzymać również 17% zniżki na Autocasco. Składka po zniżce nie może być niższa niż 480 zł za OC, 300 zł za OC (w pakiecie z AC), 350 zł za AC oraz 650 zł za pakiet OC i AC. Dowiedz się więcej.

Niniejszy materiał ma charakter marketingowy i nie stanowi oferty (art. 66 Kodeksu cywilnego). Stroną umowy jest Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA. Zakres ubezpieczenia i wyłączenia odpowiedzialności regulują ogólne warunki ubezpieczenia dostępne powyżej. Informacje o produkcie są dostępne na infolinii (tel. 22 557 44 44) oraz u agentów ubezpieczeniowych Avivy.