Ubezpieczenie rowerzysty - co zawiera

Ubezpieczenie dla rowerzysty może wydać się w pierwszej chwili przesadą. Jednakże rosnąca liczba osób regularnie korzystająca z rowerów to także rosnąca liczba wypadków z udziałem rowerzystów. Według statystyk Polskiej Policji, w 2018[i] aż 4 519 rowerzystów było ofiarami wypadków (o 500 osób więcej niż w 2017 roku!), z czego 1 435 osób zostało ciężko rannych. Zdecydowana większość wypadków wydarzyła się w obszarze zabudowanym, a więc tam, gdzie rowerzyści korzystają ze ścieżek rowerowych. Do wypadków dochodzi często tam, gdzie przecinają się ścieżki rowerzystów i innych uczestników ruchu – pieszych (chodniki, przejścia dla pieszych w obrębie ścieżek rowerowych), czy kierowców samochodów (miejsca, w których kończą się ścieżki rowerowe i rowerzyści wjeżdżają na ulice, przejazdy dla rowerzystów na drogach).

Jeśli więc Ty także jesteś fanem dwóch kółek, pomyśl o odpowiednim ubezpieczeniu rowerzysty.

Ubezpieczenie takie powinno zapewniać kompleksową ochronę rowerzysty oraz roweru i obejmować:

·         Ubezpieczenie roweru na wypadek kradzieży  – warto upewnić się, czy odszkodowanie za skradziony rower będzie w pełnej wysokości kwoty, za którą kupiliśmy nasz jednoślad. 

·         OC – ubezpieczenie odpowiedzianości cywilnej pokrywa szkody wyrządzone przez Ciebie osobom trzecim podczas użytkowania roweru.

·         NNW – Ubuzpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Mając NNW możesz otrzymać pieniądze, np. gdy w wypadku na rowerze złamiesz rękę. 

·         Całodobowy Assistance – jesteś na dalszej trasie, ale Twój rower odmawia posłuszeństwa? Wystarczy telefon. Usługa Assistance zorganizuje dla Ciebie pomoc rowerową.

·        Odszkodowanie w przypadku, gdy ochronny ubiór rowerzysty (np. kask, ochraniacze, okulary) uległ zniszczeniu w wyniku wypadku.

Przeczytaj także nasz tekst „Co robić w sytuacji, kiedy ukradziono nam rower?”.

Przypomnijmy, ubezpieczając swój rower, sprawdź czy będzie to ochrona kompleksowa, w ramach której masz: NNW, OC oraz ubezpieczenie roweru, na wypadek kradzieży, rabunku i zniszczenia, a także usługi Assistance 24h. Pomyśl więc o kompleksowej ochronie swojego zdrowia oraz roweru i bądź bezpieczny w drodze!

[i] http://statystyka.policja.pl/download/20/308515/Wypadki2018.pdf

Ubezpieczenie rowerowe Koło za kołem

Oblicz składkę