Długi weekend czerwcowy - jak mądrze zaplanować urlop?

Długi weekend to doskonały moment, by nieco odetchnąć, odpocząć od natłoku obowiązków i nabrać dystansu do codzienności. W dodatku nie wymaga od nas brania wielu dni urlopu, aby uzyskać kilka dni czasu wolnego. Sprawdzamy, kiedy wypada długi weekend czerwcowy 2021 i jak zaplanować urlop, by najlepiej z niego skorzystać.

Spis treści:

  1. Kiedy wypada Boże Ciało 2021?
  2. 1 dzień urlopu, 4 dni wolnego
  3. Gdzie się wybrać na długi weekend czerwcowy, w Polsce?

Kiedy wypada Boże Ciało 2021?

Boże Ciało jest świętem ruchomym, co oznacza, że nie zawsze wypada dokładnie w tym samym terminie – przy czym zawsze jest to czwartek. Kiedy jest Boże Ciało 2021? W tym roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, jak brzmi pełna nazwa Bożego Ciała, wypada w czwartek 3 czerwca. Jak zawsze więc przy okazji tego święta, wiele osób planuje tak zwany długi weekend czerwcowy, by kosztem niewielu dni urlopu zyskać kilka dni wolnego.

1 dzień urlopu, 4 dni wolnego

Tak jak zwykle przy okazji długiego weekendu czerwcowego, wystarczy wziąć jeden dzień urlopu, by zyskać cztery dni odpoczynku. Jako że czwartek 3 czerwca 2021 roku jest dniem ustawowo wolnym od pracy, możemy zaplanować urlop w piątek 4 czerwca i cieszyć się czterema dniami wypoczynku – od czwartku do niedzieli włącznie. To pozwoli nam choć na chwilę oderwać się myślami od codziennych zajęć, odetchnąć od natłoku obowiązków zawodowych i nabrać dystansu, którego tak często nam brakuje.

Gdzie się wybrać na długi weekend czerwcowy w Polsce?

Powstaje jednak pytanie: gdzie na długi weekend czerwcowy warto się wybrać? Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego sposób, w jaki go spędzimy, zależy wyłącznie od naszych upodobań i preferencji. W długi weekend czerwcowy najlepszą propozycją są wyjazdy krajowe – dzięki temu nie spędzimy go w znacznej mierze w podróży, tylko będziemy mogli rzeczywiście przeznaczyć ten czas na relaks i regenerację sił.

A zatem, co robić w długi weekend czerwcowy? Możemy wybrać się nad morze – to sprawdzona destynacja nie tylko na wakacyjne wojaże, ale i wiosenne wypady. W zależności od osobistych preferencji, możemy postawić na jeden ze znanych kurortów, jak Sopot, Kołobrzeg czy Świnoujście, lub niewielką, urokliwą miejscowość, w której odetchniemy od cywilizacyjnego zgiełku. Jeśli chcielibyśmy połączyć nasz wyjazd ze zwiedzaniem, możemy zdecydować się na pobyt w Trójmieście  – Gdańsk, Gdynia i Sopot to miasta słynące z licznych atrakcji i ciekawych zabytków, więc na brak zajęć na pewno nie będziemy narzekać.

Miłośnicy odpoczynku nad wodą mogą też wybrać się nad jezioro. Choć w tym momencie myśli wielu z nas wędrują na Mazury, nie jest to jedyna opcja. Wspaniałe tereny znajdują się także na Pojezierzu Ińskim czy Pojezierzu Drawskim, które leżą w obrębie Pojezierza Zachodniopomorskiego. Kolejne możliwości to Bory Tucholskie czy Kaszuby, gdzie oprócz bliskości natury możemy również liczyć na kontakt z ciekawą kulturą. Jeśli natomiast kuszą nas właśnie Mazury, możemy pojechać w okolice jeziora Śniardwy, Mamry, Czos czy Niegocin lub – operując miastami – Mikołajek, Giżycka czy Mrągowa.

Wśród propozycji na długi weekend czerwcowy nie może zabraknąć destynacji górskich. W tym przypadku też mamy naprawdę spory wybór – możemy wybrać się choćby w Tatry, Karkonosze, Beskidy czy Bieszczady. W obrębie każdego z tych pasm górskich znajdują się zarówno popularne, chętnie odwiedzane przez turystów kurorty, jak i mniejsze miejscowości, w których można się zaszyć na kilka dni i wręcz zapomnieć o całym otaczającym świecie, rozkoszując się wyłącznie otaczającą przyrodą.

Ubezpieczenie turystyczne

Zapewnij sobie i bliskim bezpieczną podróż

Sprawdź cenę