Ciepłe kraje zimą – gdzie wybrać się na wycieczkę w styczniu i lutym?

Słońce, kąpiele w lazurowej wodzie i wypoczynek na plaży – na zrealizowanie tego planu nie musimy czekać aż do lata. Wystarczy, że wybierzemy się na wycieczkę do ciepłych krajów zimą. Wypad do jednego ze słonecznych regionów świata o tej porze roku pozwoli nam oderwać się od szarej rzeczywistości i cieszyć się dobrą energią w kolejnych miesiącach. 

I choć obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa stawia nasze plany pod znakiem zapytania, podróżniczą „bucket list” warto mieć zawsze pod ręką. Być może wkrótce wrócimy do normalnego życia i znów bez obaw będziemy rezerwować bilety lotnicze, także w najdalsze zakątki świata.

Gdzie warto wybrać się zimą na wakacje? Podpowiadamy.

  1. Gdzie na wakacje w styczniu?
  2. Ciepłe kraje w lutym
  3. Ciepłe kraje w Europie
  4. Jak przygotować się do wyjazdu do ciepłego kraju zimą?

Gdzie na wakacje w styczniu?

Doskonałym pomysłem na przetrwanie mroźnej zimy jest wypad do jednego z cieplejszych rejonów świata. Gdzie można udać się na wakacje w styczniu? Okazuje się, że w tym miesiącu mamy do wyboru kilka atrakcyjnych kierunków turystycznych. Oto przykładowe z nich.

Tajlandia

Podróże do Azji Południowo-Wschodniej to gwarancja niezapomnianych wspomnień i skuteczny sposób na pozbycie się zimowej chandry. Jednym z takich miejsc jest Tajlandia, do której z pewnością warto udać się na wakacje w styczniu. W tym okresie panuje optymalna dla turystów z Europy pora (tzw. ciepła i sucha), kiedy temperatury wahają się między 28 a 32°C. Miejsce to sprzyja odpoczynkowi, za sprawą rajskich plaż i błękitnej wody. Miłośnicy aktywności mogą natomiast wybrać się na trekking po jednym z parków, porośniętych egzotyczną roślinnością. Nie zabraknie też miejsc do zwiedzania (m.in. zjawiskowych świątyni) oraz przepysznej, egzotycznej kuchni.

Kenia

Położona nad Oceanem Indyjskim Kenia to kolejny przykład miejsca, gdzie jest ciepło w styczniu. Temperatura powietrza sięga tam wówczas 33°C, natomiast wody ok. 28°C. Wakacje w styczniu w Kenii to także doskonała okazja, aby wybrać się na safari w Parku Narodowym Aberdare lub nad Jezioro Wiktorii. Zwolennicy wypoczynku nad oceanem powinni wybrać się do Mombasy, która urzeka widokiem białych plaży w cieniu kokosowych palm.

Kuba

Karaibskie plaże, rytmy salsy i orzeźwiające napoje z dodatkiem rumu - Kuba to kolejne miejsce, gdzie warto udać się na wakacje w styczniu. W tym czasie temperatura osiąga tam około 26°C, a lazurowa woda zachęca do beztroskiego wypoczynku w słońcu. Do tego wszystkiego dochodzi przepyszne jedzenie, przyjaźni tubylcy oraz doskonale przystosowane hotele.

ciepłe kraje zimą

Ciepłe kraje w lutym

Osoby, które źle znoszą spadek temperatury, mogą również rozważyć wyjazd do ciepłych krajów w lutym – to doskonały pomysł np. na spędzenie romantycznych walentynek. Gdzie zatem warto wybrać się na urlop w lutym?

Sri Lanka

To doskonały kierunek turystyczny dla pasjonatów kultury Dalekiego Wschodu lub po prostu miłośników błogiego relaksu na jednej z rajskich plaży. Sri Lanka stanowi jedno z miejsc, gdzie jest wyjątkowo ciepło w lutym. Temperatury w ciągu dnia osiągają nawet 31°C, a w nocy spadają jedynie do 23°C. Złote plaże to jednak niejedyne atrakcje, jakie czekają na nas na Sri Lance. W trakcie wakacji w lutym warto zwiedzić przepiękne egzotyczne parki narodowe, zabudowania sakralne, plantacje herbaty, a także zobaczyć rafy koralowe i przede wszystkim skosztować lokalnego jedzenia.

Dominikana

Kolejnym miejscem, gdzie warto wybrać się na urlop w lutym, jest Dominikana. To jedna z najpiękniejszych wysp karaibskich, która słynie z pięknych, białych plaż, lazurowej wody i rozmaitych atrakcji. Wybierając się tam na urlop, można m.in. podziwiać rafy koralowe w trakcie nurkowania, pływać z delfinami czy wybrać się na wycieczkę awionetką. Temperatura na Dominikanie w tym okresie wynosi około 29°C w ciągu dnia oraz 19°C w nocy. Można tam więc z powodzeniem wylegiwać się na plaży, delektując się bajecznym krajobrazem i orzeźwiającym koktajlem. 

Ciepłe kraje w Europie

W poszukiwaniu słońca nie musimy koniecznie wybierać się w odległe, egzotyczne zakątki świata. Co prawda, w ciepłych krajach w Europie kontynentalnej nie doświadczymy tak wysokich temperatur, jak np. w Azji Południowo-Wschodniej. Niemniej, możemy liczyć na słoneczną pogodę i rozmaite atrakcje, choćby w postaci licznych zabytków. 

Najcieplejsze miejsca w Europie zimą to przede wszystkim południowa Grecja, Hiszpania i Portugalia. Temperatura może się tam wahać między 16 a 13°C. Znacznie cieplej będzie na wyspach, które przynależą do kontynentu, takich jak m.in. Fuerteventura, Lanzarote czy Madera.

Jak przygotować się do wyjazdu do ciepłego kraju zimą?

Planując wakacje w styczniu czy w lutym, nie można również zapomnieć o wykupieniu polisy podróżnej. Bez względu na to, czy wybieramy się do jednego z ciepłych krajów w Europie, czy egzotycznych zakątków świata, warto wcześniej wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.

Wakacyjne zatrucie pokarmowe, kradzież bagażu czy uszkodzenie telewizora w hotelu pokojowym – w razie niefortunnych zdarzeń polisa pokryje nieprzewidziane koszty.

Wybierając odpowiedni wariant ubezpieczenia, warto zastanowić się, w jaki sposób planujemy spędzać czas na miejscu. Czy chcemy nurkować? Czy zabieramy ze sobą kosztowny sprzęt? Czy na miejscu planujemy uprawiać sporty wysokiego ryzyka jak kitesurfing, czy wspinaczka wysokogórska? Odpowiedzi na te pytania dadzą nam wskazówkę, czy podstawowy wariant ubezpieczenia jest wystarczający, czy też warto rozszerzyć go o opcje dodatkowe.

Ubezpieczenie turystyczne

Zapewnij sobie i bliskim bezpieczną podróż

Sprawdź cenę