Ubezpieczenie zagranicznej podróży

7 rzeczy, o których musisz pamiętać przy zakupie

Pod hasłem „ubezpieczenie zagranicznej podróży” kryje się wiele elementów – możesz ubezpieczyć swoje zdrowie, zabezpieczyć się przed nieszczęśliwymi wypadkami, zagwarantować sobie pomoc w razie lawiny w górach, ubezpieczyć bagaż a nawet swoje mieszkanie, kiedy Ciebie nie będzie! O czym warto pamiętać przy zakupie ubezpieczenia przed wyjazdem za granicę i jak wybrać optymalne ubezpieczenie?

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę – zadbaj o bezpieczeństwo!          

Ubezpieczając się na wyjazd za granicę musisz odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań:

● Jaki jest cel mojego wyjazdu? Czy jadę na urlop, czy też do pracy za granicę?

● Czy interesuje mnie tylko ubezpieczenie zdrowotne za granicą, czy również inne formy ubezpieczenia?

● Czy chcę ubezpieczyć jedynie siebie, czy także inne osoby ze mną podróżujące?

● Czy chcę ubezpieczyć jedynie swój wyjazd za granicę, czy także swoje mieszkanie na czas nieobecności?

● Jaką sumę ubezpieczenia powinienem wybrać przy każdym ryzyku?

Ubezpieczenie w podróży zagranicznej – dlaczego warto?          

Czy ubezpieczenie w podróży zagranicznej jest Ci w ogóle potrzebne? W końcu z jednej strony nic Ci się nigdy w podróży nie przydarzyło, a z drugiej nawet jeśli doszłoby do jakiegoś incydentu, to masz ze sobą kartę EKUZ. Jednak czy ona wystarczy? O tym pisaliśmy tutaj: „Co daje karta EKUZ? Czy potrzebne Ci ubezpieczenie turystyczne?” oraz „Jak wyrobić kartę EKUZ? Czy karta EKUZ wystarczy?

Ubezpieczenie podróży zagranicznej to wiele różnych usług. Od Ciebie zależy, co wybierzesz – czy chcesz jedynie ubezpieczyć wyjazd zagraniczny od kosztów leczenia, czy interesuje Cię także ubezpieczenie OC albo ubezpieczenie bagażu. Oto, co może obejmować Twoje ubezpieczenie turystyczne za granicą:

● Ubezpieczenie kosztów leczenia – koszty leczenia za granicą są niezwykle wysokie i jedynie częściowo refundowane na podstawie karty EKUZ. Większość kosztów pokrywa turysta lub - jeśli był ubezpieczony – firma ubezpieczeniowa.

● Assistance – to organizacja pomocy podczas Twojego pobytu za granicą.

● Ubezpieczenie OC – wypadek na stoku, na rowerze, szkody spowodowane przez Twoje dziecko. Ubezpieczenie OC chroni Cię przed skutkami wydarzeń, w których Ty albo inna ubezpieczona przez Ciebie osoba spowodowaliście jakieś szkody.

● Ubezpieczenie od NNW – jesteś chroniony od skutków nieszczęśliwych wypadków

● Ubezpieczenie bagażu – każdego roku zostaje zagubionych 40 mln sztuk bagażu[1]. Możesz ubezpieczyć swoją walizkę na wypadek kradzieży oraz zniszczenia.

● Ubezpieczenie domu – podczas Twojej nieobecności może dojść do włamania. Chroń swój dobytek i nie martw się tym, co zastaniesz po powrocie.

● Rozszerzenie o uprawianie sportów rekreacyjnych – jeździsz na nartach, snowboardzie, a może nurkujesz? Wybierz tę opcję dodatkową, aby Twoje ubezpieczenie chroniło Cię podczas uprawiania sportów.

To, co może i powinno obejmować dobre ubezpieczenie na wyjazd za granicę szerzej omówiliśmy w tekstach „Jak działa ubezpieczenie turystyczne?” oraz „Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne? 5 rzeczy, które docenisz”. Natomiast jeśli interesuje Cię ubezpieczenie turystyczne na wyjazd za granicę i jeździsz na nartach, koniecznie przeczytaj tekst „Ubezpieczenie narciarskie - sprawdź, dlaczego warto!”.

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą – ubezpieczenie podróżne online!           

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą i inne formy ubezpieczenia na podróż za granicę możesz teraz wykupić nie wychodząc z domu. Ubezpieczenie turystyczne online w Avivie pozwala w łatwy i szybki sposób wykupić ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny – nawet dzień przed wyjazdem.

[1] http://smart-jet.pl/blog/rejsowe-linie-lotnicze-gubia-co-roku-miliony-bagazy/

Ubezpieczenie turystyczne

Zapewnij sobie i bliskim bezpieczną podróż

Sprawdź cenę bez logowania Zaloguj się i kup 20% taniej*

*Zniżka 15% naliczana jest przy zakupie ubezpieczenia „Twoja Podróż" w serwisie MojaAviva. Zniżka nie dotyczy umów ze składką minimalną na poziomie 16 zł dla pakietu podstawowego i 26 zł dla pakietu uniwersalnego. Dla pakietu elastycznego składka minimalna wynosi 16 zł i 26 zł w zależności od wybranego przez Klienta zakresu ubezpieczenia. Dowiedz się więcej

 

Materiał ma charakter marketingowy i nie stanowi oferty (art. 66 Kodeksu cywilnego).  Stroną umowy jest Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA. Zakres ubezpieczenia i wyłączenia odpowiedzialności regulują ogólne warunki ubezpieczenia dostępne na aviva.pl. Informacje o produkcie są dostępne na infolinii (tel. 22 557 44 44)  oraz u agentów ubezpieczeniowych Avivy.