Ubezpieczenie turystyczne do USA

które będzie najlepsze?

Wyjazd do USA nie należy do najtańszych – drogie bilety i noclegi, koszty wyżywienia czy podróży po kraju. Nic dziwnego, że szukasz wszystkich możliwych sposobów na obniżenie ostatecznych kosztów takiej wycieczki. Jest jednak coś, z czego naprawdę nie warto rezygnować w przypadku urlopu w USA – ubezpieczenie turystyczne. Dlaczego? Tamtejsza służba zdrowia uznawana jest za jedną z najdroższych na świecie.

Wycieczka do USA – jakie ubezpieczenie na wyjazd za ocean wybrać?

Dlaczego ubezpieczenie na wyjazd za granicę w przypadku USA jest tak ważne? Głównie z dwóch powodów. Po pierwsze, w trakcie wyjazdu do USA nie chroni Cię karta EKUZ. Choć opieranie ochrony swojego zdrowia jedynie na EKUZ nie jest najlepszym pomysłem także w Europie, to trzeba pamiętać, że jest to podstawowa forma pomocy w przypadku problemów ze zdrowiem. Takiej darmowej pomocy nie masz będąc w USA. Więcej na temat tego, jak działa karta EKUZ przeczytasz tutaj „Co daje karta EKUZ? Czy potrzebne Ci ubezpieczenie turystyczne? oraz „Jak wyrobić kartę EKUZ? Czy karta EKUZ wystarczy?”.

Po drugie, rachunek za opiekę zdrowotną w USA może wynieść kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy dolarów. Przy tak wysokich kosztach leczenia, z jakimi mamy do czynienia w przypadku Stanów Zjednoczonych, ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą powinno opiewać na jak najwyższą sumę. Pamiętaj również, że ubezpieczając się, wybierasz sumy ubezpieczenia w złotówkach, a na miejscu w Stanach Zjednoczonych dostaniesz rachunek w dolarach. Kiedy zastanawiasz się, jakie powinny być sumy zawarte w ubezpieczeniu turystycznym do USA, najprostsza odpowiedź brzmi – jak najwyższe. W Avivie w ramach ubezpieczenia zdrowotnego za granicą możesz otrzymać nawet 500 000 zł na leczenie.

Ubezpieczenie turystyczne do USA – dlaczego to takie ważne?  

Dlaczego ubezpieczenie turystyczne do USA? Oto trochę liczb, które pokażą, jak kosztowny może być brak ubezpieczenia w USA[1].

● Za badanie krwi zapłacisz średnio 755 dolarów, za wykonanie badania rentgenowskiego od 100 do nawet 1000 dolarów.

● Jeśli będziesz musiał przejść operację, za samo znieczulenie zapłacisz od 500 do 3500 dolarów.

● Pomoc medyczna przy złamanej ręce lub nodze to koszt do 2500 dolarów, natomiast przy skręconej kostce zapłacisz od 500 do 2500 dolarów.

● Złamałeś nos? Za pomoc medyczną zapłacisz od 500 nawet do 8000 dolarów.

● Za wizytę u dentysty i założenie plomby zapłacisz 1000-1500 dolarów.

● Koszt usunięcia migdałków to wydatek od ok. 4150 do 6380 dolarów.

● Tracheotomia kosztować może od 10 000 dolarów nawet do 150 000 dolarów!

Te liczby jasno pokazują, że ubezpieczenie na wyjazd do USA jest absolutnie konieczne. A jeśli tego byłoby mało, to w przypadku konieczności skorzystania z ambulansu zapłacisz kolejny rachunek, który wyniesie od 400 do 1200 dolarów[2]. Ubezpieczenie zagraniczne w przypadku USA jest właściwie punktem obowiązkowym przy organizowaniu takiego wyjazdu.

Ubezpieczenie na wakacje za granicą – jakie wybrać do USA?   

Jeśli wybierasz ubezpieczenie na wakacje za granicą, zastanów się, które elementy ubezpieczenia będą niezbędne. Przede wszystkim musisz pamiętać o ubezpieczeniu zdrowotnym na czas podróży do USA, czyli ubezpieczeniu kosztów leczenia wraz z Assistance. I to na jak najwyższą kwotę. Ale nie jest to jedyny element dobrego ubezpieczenia wyjazdu za granicę. Drugim elementem jest ubezpieczenie OC. Jeśli podczas wyjazdu wyrządzisz komuś szkodę, np. zarysujesz samochód, ubezpieczenie OC pokryje koszty odszkodowania dla osoby pokrzywdzonej. Odpowiednie ubezpieczenie w podróży zagranicznej to także ubezpieczenie od NNW.

Poszczególne elementy ubezpieczenia turystycznego omówiliśmy szczegółowo w innych artykułach,: „Jak działa ubezpieczenie turystyczne?” oraz „Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne? 5 rzeczy, które docenisz”.

[1] Ceny za: https://health.costhelper.com/

[2] https://health.costhelper.com/ambulance.html

Ubezpieczenie turystyczne

Zapewnij sobie i bliskim bezpieczną podróż

Sprawdź cenę bez logowania Zaloguj się i kup 20% taniej*

*Zniżka 15% naliczana jest przy zakupie ubezpieczenia „Twoja Podróż" w serwisie MojaAviva. Zniżka nie dotyczy umów ze składką minimalną na poziomie 16 zł dla pakietu podstawowego i 26 zł dla pakietu uniwersalnego. Dla pakietu elastycznego składka minimalna wynosi 16 zł i 26 zł w zależności od wybranego przez Klienta zakresu ubezpieczenia. Dowiedz się więcej

 

Materiał ma charakter marketingowy i nie stanowi oferty (art. 66 Kodeksu cywilnego).  Stroną umowy jest Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA. Zakres ubezpieczenia i wyłączenia odpowiedzialności regulują ogólne warunki ubezpieczenia dostępne na aviva.pl. Informacje o produkcie są dostępne na infolinii (tel. 22 557 44 44)  oraz u agentów ubezpieczeniowych Avivy.