Jakie ubezpieczenie turystyczne na wyjazd na narty?

Wyjazd na narty, snowboard czy uprawianie innych sportów zimowych to ekscytujące doświadczenie. Z pewnością zależy Ci na dobrej oraz bezpiecznej zabawie. Aby to sobie zagwarantować, musisz zatroszczyć się nie tylko o odpowiedni sprzęt i dobrze dobrane miejsce, lecz także o kompleksowe ubezpieczenie turystyczne. Co zatem powinna zawierać polisa, którą wykupujesz jadąc na zagraniczną wycieczkę narciarską?

Dobre ubezpieczenie podróżne to podstawa, jednak jeśli decydujesz się na uprawianie sportu podczas wyjazdu, powinieneś sprawdzić ofertę opcji dodatkowych ubezpieczenia turystycznego. Sporty zimowe, a w szczególności jazda na nartach i snowboardzie, wiążą się z ryzykiem wystąpienia licznych urazów. Najczęściej urazy te są spowodowane upadkami i zderzeniami z innymi osobami korzystającymi ze stoków. Przeważnie konsekwencje takich upadków czy zderzeń są nie tylko bolesne, lecz także poważne. Skręcenia, złamania, uszkodzenia stawów, naderwania czy stłuczenia kończyn i innych części ciała to najczęstsze z nich. Czasem może jednak dojść nawet do wstrząśnienia mózgu, obrażeń kręgosłupa, czy nawet do znacznie groźniejszych urazów, które mogą wywołać trwały uszczerbek na zdrowiu albo być przyczyną śmierci. Zazwyczaj wszystkie te dolegliwości wymagają jednorazowej interwencji lekarskiej podczas urlopu oraz rehabilitacji po powrocie do domu. Jednak zdarza się, że potrzebna jest również pomoc ratownictwa górskiego i pogotowia ratunkowego czy specjalistyczne badania, natychmiastowa operacja i kilkudniowa rekonwalescencja w szpitalu.

Jeśli nie wiesz, jak wybrać ubezpieczenie turystyczne, przede wszystkim zastanów się, co będziesz robić na urlopie. Dzięki temu w krytycznej sytuacji będziesz miał kompleksową i spersonalizowaną ochronę.

Co powinna zawierać polisa turystyczna, którą kupujemy, kiedy jedziemy na narty?

Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance. Jadąc na narty, podobnie jak w przypadku każdego wyjazdu turystycznego, warto zabezpieczyć swoje życie i zdrowie przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń losowych zaznaczając tę opcję dodatkową. Nie da się przewidzieć choroby, czy wypadku. Szczególnie, jeśli w grę wchodzi uprawianie sportu, któremu często towarzyszą kontuzje (takiego jak narciarstwo). Właśnie dlatego wykupienie ubezpieczenia, które pokryje koszty opieki zdrowotnej, niezbędnej w razie danego zdarzenia jest bardzo ważne. Assistance gwarantuje, że Twoja polisa pokryje transport medyczny do kraju, jeśli nie będziesz w stanie wrócić o własnych siłach w zaplanowany wcześniej sposób. Dodatkowo, jeśli wypadek, któremu ulegniesz będzie śmiertelny, to właśnie ten komponent ubezpieczenia turystycznego pokryje koszt transportu Twoich zwłok do kraju. Co więcej, w Avivie pakiet assistance gwarantuje wsparcie w kwestiach organizacyjnych – na przykład pokrycie kosztów wizyty bliskiej osoby, kiedy będziesz hospitalizowany albo pomoc w razie utraty środków płatniczych lub dokumentów.

Pokrycie kosztów akcji poszukiwawczej w górach. Jadąc w góry, zawsze musisz się liczyć z tym, że czy to w wyniku nieszczęśliwego wypadku, czy to z powodu nagle zmieniających się warunków atmosferycznych, zgubisz się i będzie konieczne wszczęcie akcji poszukiwawczej, która będzie musiała być prowadzona przez wyspecjalizowane jednostki ratunkowe. Umożliwi to odnalezienie Cię oraz ewentualne udzielenie Ci niezbędnej pomocy. W Avivie opcję tą masz w każdej polisie bez dodatkowej opłaty.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) w życiu prywatnym. Ten element ubezpieczenia turystycznego okaże się szczególnie przydatny, jeśli w trakcie wyjazdu nieumyślnie wyrządzisz szkodę innej osobie i zostaniesz zobligowany przez sąd do rekompensaty za poniesione przez tę osobę straty. Polisa pokryje wypłatę zadośćuczynienia, a także wydatki poniesione przez Ciebie na poczet obrony w sądzie. W trakcie jazdy na nartach często dochodzi do zderzeń dwójki lub większej liczby narciarzy. To właśnie dzięki OC wszelkie szkody (osobiste i rzeczowe), które mogą powstać na skutek takiego zdarzenia, pokryjemy za Ciebie. Jeśli więc inna osoba poniesie stratę osobistą lub rzeczową w konsekwencji takiego zdarzenia i zażąda wypłaty odszkodowania od Ciebie – Aviva je wypłaci.

Pomoc w razie nieszczęśliwych wypadków (NNW). Ubezpieczenie chroniące przed następstwami nieszczęśliwych wypadków umożliwia wypłatę świadczeń dla Ciebie, gdy wydarzy się nieszczęśliwy wypadek, a Ty odczujesz jego skutki w postaci uszkodzenia ciała powodującego trwały uszczerbek na zdrowiu.  

 Rozszerzenie o rekreacyjne uprawianie sportów. To najważniejsza kwestia przy zakupie ubezpieczenia turystycznego przed wyjazdem na narty. Jeśli Twoje ubezpieczenie nie będzie obejmowało rekreacyjnego uprawiania sportów, najprawdopodobniej nie otrzymasz pomocy i wypłaty świadczenia, w sytuacji, gdy urazy będą spowodowane właśnie uprawianiem sportu. Niestety – wypadki i kontuzje podczas rekreacyjnego uprawiania sportów zdarzają się znacznie częściej, niż podczas zwykłych wyjazdów turystycznych. Nie ryzykuj – zaznacz tę opcje kupując polisę i zabezpiecz się przed przykrymi konsekwencjami.

Ubezpieczenie bagażu oraz sprzętu sportowego. Dzięki temu elementowi polisy turystycznej w Avivie, wszystkie rzeczy, które zabierasz ze sobą w podróż, będą objęte ochroną. Ubezpieczymy je przed kradzieżą, zniszczeniem i uszkodzeniem, a ochroną obejmiemy nie tylko Twój bagaż podróżny, ale także wskazany przez Ciebie sprzęt sportowy (np. narty) oraz specjalistyczne pokrowce do ich przewożenia i walizki. Jeśli dojdzie więc do niespodziewanego zdarzenia, to tuż po Twoim powrocie do Polski, wypłacimy Ci odszkodowanie za utracony sprzęt i/lub bagaż.

Kompleksowa pomoc i całodobowe Centrum Alarmowe. W Avivie otrzymujesz całodobowe wsparcie. Nasze Centrum Alarmowe jest czynne 24 godziny na dobę, a po pomoc możesz zwrócić się będąc w dowolnym kraju na świecie. W kryzysowej sytuacji, dzwoń pod numer +48 22 557 44 44, a my zrobimy wszystko, żeby jak najszybciej udzielić Ci niezbędnego wsparcia.

Wciąż zastanawiasz się, czy potrzebujesz ubezpieczenia turystycznego? To, co obejmuje ubezpieczenie turystyczne docenisz dopiero w sytuacji, kiedy dojdzie do nieprzyjemnego zdarzenia. Kupując ubezpieczenie turystyczne za pośrednictwem portalu MojaAviva możesz liczyć na atrakcyjne zniżki.

Ubezpieczenie turystyczne

Zapewnij sobie i bliskim bezpieczną podróż

Sprawdź cenę bez logowania Zaloguj się po znizkę 15%*

*Zniżka 15% naliczana jest przy zakupie ubezpieczenia „Twoja Podróż" w serwisie MojaAviva. Zniżka nie dotyczy umów ze składką minimalną na poziomie 16 zł dla pakietu podstawowego i 26 zł dla pakietu uniwersalnego. Dla pakietu elastycznego składka minimalna wynosi 16 zł i 26 zł w zależności od wybranego przez Klienta zakresu ubezpieczenia. Dowiedz się więcej

 

Materiał ma charakter marketingowy i nie stanowi oferty (art. 66 Kodeksu cywilnego).  Stroną umowy jest Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA. Zakres ubezpieczenia i wyłączenia odpowiedzialności regulują ogólne warunki ubezpieczenia dostępne na aviva.pl. Informacje o produkcie są dostępne na infolinii (tel. 22 557 44 44)  oraz u agentów ubezpieczeniowych Avivy.