Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Niezależnie od tego, czy planujesz zagraniczne wakacje czy podróż po Polsce, wiesz, że jeszcze przed wyjazdem powinieneś zadbać o ubezpieczenie turystyczne. Ale czy wiesz, na co powinieneś zwróć uwagę i co musisz przemyśleć zanim wybierzesz polisę odpowiednią dla Ciebie? Sprawdź koniecznie.

Z roku na rok coraz chętniej podróżujemy – i wcale nie ograniczamy się tylko do wycieczek po naszym kraju. Na zagraniczne wczasy, kilkudniowe podróże, weekendowe wypady czy nawet dłuższe pobyty, np. w celach zarobkowych, Polacy najczęściej wybierają się latem, w okresie świąt i ferii zimowych. Jednak niezależnie od sezonu czy miejsca, do którego się udajemy, wykupienie ubezpieczenia turystycznego staje się standardem. Pamiętaj o tym, że polisa powinna być odpowiednio dobrana do Twoich planów wyjazdowych. To właśnie dlatego decydując się na zakup ubezpieczenia jesteś proszony o kilka informacji związanych z Twoją podróżą. Warto więc na nie uczciwie odpowiedzieć, to bowiem od tych odpowiedzi zależy zakres Twojej ochrony i wysokość sumy, na jaką zostaniesz ubezpieczony. Przemyśl więc wcześniej, w jaki sposób chcesz spędzić swój urlop, a wybierając odpowiednie ubezpieczenie turystyczne zwróć uwagę na kilka rzeczy. Oto one:

Zakres ubezpieczenia turystycznego

Choroba i konieczność wizyty u lekarza, zagubiony na lotnisku bagaż czy wypadek spowodowany podczas jazdy na rowerze czy nurkowania – to jedne z najczęstszych zdarzeń, podczas których przydaje się polisa turystyczna. Wybierając ubezpieczenie podróżne upewnij się, że w jego zakresie znajduje się: ubezpieczenie kosztów leczenia, ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Szczegółowe informacje na temat tego, co jest przedmiotem ubezpieczenia są opisane w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Choć to długi dokument, warto dokładnie się z nim zapoznać. Znajdziesz tam bowiem także informacje, w jakich przypadkach ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania, jak opłacić składkę i od kiedy ważna jest Twoja polisa. W Avivie te informacje w syntetycznej formie możesz także znaleźć na stronie internetowej. Jeżeli będziesz mieć jakiekolwiek pytania, pamiętaj, że zawsze możesz zadzwonić na infolinię. W Avivie konsultanci są zawsze gotowi, aby udzielić dokładnych informacji i czekają na Ciebie pod numerem telefonu +48 22 557 44 44.

Zakres wyłączeń i ograniczeń w polisie turystycznej

W różnych towarzystwach ubezpieczeniowych wyłączeń, czyli sytuacji, w których nie otrzymasz odszkodowania, może być wiele i o różnym charakterze. Zapoznasz się z nimi czytając OWU. W Avivie stawiamy na prostotę i transparentność. Jedyne wyłączenia, jakie pojawiają się w naszych umowach są oczywiste i powszechne. Między innymi nie zorganizujemy dla Ciebie transportu do kraju, jeżeli zagrażałby on Twojemu zdrowiu. Za następstwa chorób przewlekłych, o których nas nie poinformujesz, wypłacamy jedynie do 10% sumy ubezpieczenia za koszty leczenia. I nie poniesiemy odpowiedzialności cywilnej za szkody, które wyrządzisz umyślnie. 

Wybierając ubezpieczenie podróżne upewnij się, że w jego zakresie znajduje się: ubezpieczenie kosztów leczenia, ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

Możliwość rozszerzenia ubezpieczenia turystycznego o dodatkowe ryzyka

Oprócz standardowych elementów ubezpieczenia podróżnego, o których była mowa wcześniej, warto zastanowić się nad dodatkowymi opcjami, takimi jak ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance, gdy wybieramy się na narty albo żeby nurkować. W takim wypadku dobrze jest także ubezpieczyć swój sprzęt sportowy. Jeżeli ulegnie on uszkodzeniu lub zniszczeniu w wyniku m. in. pożaru, powodzi czy trzęsienia ziemi, a także wtedy, gdy zostanie skradziony bądź, gdy po nieszczęśliwym wypadku nie będzie się nadawał do dalszego używania, otrzymasz odszkodowanie za sprzęt oraz pokrowce, w których go przewoziłeś. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe, takie jak na przykład astma albo nadciśnienie, koniecznie rozszerz swoje ubezpieczenie na wypadek nagłego zachorowania wynikającego z choroby przewlekłej. Te informacje nieznacznie wpłyną na wysokość Twojej składki, będziesz mieć jednak pewność, że otrzymasz pomoc także w tych przypadkach. 

Policz online, ile kosztuje ubezpieczenie podróży

W Avivie symulacje składki przy różnych wariantach ochrony możesz łatwo wygenerować w formularzu na naszej stronie internetowej. Formularz składa się z kilku pytań, m. in. o kierunek podróży – Europa, świat czy Polska, ilość podróżujących osób, termin wyjazdu oraz o chęć ewentualnego rozszerzenia polisy np. o rekreacyjne nurkowanie, jazdę na nartach i snowboarding czy wykonywanie pracy fizycznej. Po udzieleniu odpowiedzi, poznasz wysokość składki i dopasujesz zakres ochrony do swoich potrzeb. Następnym krokiem będzie podanie danych do polisy oraz opłacenie ubezpieczenia, dzięki czemu Twoją polisę uznamy za wykupioną, a potwierdzenie prześlemy Ci e-mailem. Warto także założyć konto w MojejAvivie, aplikacji, która pozwoli Ci zarządzać wszystkimi Twoimi polisami. Kupując ubezpieczenie turystyczne za jej pośrednictwem, możesz liczyć na dodatkowy rabat.

Z polisą turystyczną Avivy możesz jechać w każdą podróż czy to w Polsce, czy za granicą, bez żadnych zmartwień.  W razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń uzyskasz niezbędną pomoc i wsparcie. Pamiętaj – bezpieczna podróż rozpoczyna się już od opuszczenia domu. Oszczędź sobie problemów i poświęć kilka chwil na wypełnienie internetowego formularza zakupu ubezpieczenia jeszcze przed wyjazdem, a wczasy spędzisz nie bojąc się skutków przykrych zdarzeń losowych.

Ubezpieczenie turystyczne

Zapewnij sobie i bliskim bezpieczną podróż

Sprawdź cenę bez logowania Zaloguj się po znizkę 15%*

*Zniżka 15% naliczana jest przy zakupie ubezpieczenia „Twoja Podróż" w serwisie MojaAviva. Zniżka nie dotyczy umów ze składką minimalną na poziomie 16 zł dla pakietu podstawowego i 26 zł dla pakietu uniwersalnego. Dla pakietu elastycznego składka minimalna wynosi 16 zł i 26 zł w zależności od wybranego przez Klienta zakresu ubezpieczenia. Dowiedz się więcej

 

Materiał ma charakter marketingowy i nie stanowi oferty (art. 66 Kodeksu cywilnego).  Stroną umowy jest Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA. Zakres ubezpieczenia i wyłączenia odpowiedzialności regulują ogólne warunki ubezpieczenia dostępne na aviva.pl. Informacje o produkcie są dostępne na infolinii (tel. 22 557 44 44)  oraz u agentów ubezpieczeniowych Avivy.