Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

5 rzeczy, które docenisz

Podróże powinny kojarzyć się z nowymi, pozytywnymi doświadczeniami. Jeśli jednak na wakacjach zaskoczy Cię choroba lub wypadek, lepiej mieć gotowe rozwiązanie. Dobre ubezpieczenie turystyczne ma za zadanie zapewnić Ci spokojną i wygodną podróż, bez względu na to, dokąd jedziesz. 

Perspektywa zachorowania w czasie wakacji to nic zachęcającego. O ile zwykłe przeziębienie sprawi, że po prostu ominie Cię kilka atrakcji, poważniejsza choroba może oznaczać nieprzewidziane wydatki. Jeśli wciąż nie jesteś przekonany, czy ubezpieczenie turystyczne zapewnia podróżującym wystarczającą ochronę, przedstawiamy usługi, które z pewnością docenisz w czasie wyjazdu.

1. Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne za granicą

Co daje ubezpieczenie turystyczne w sytuacji, kiedy zachorujesz w czasie wyjazdu? Polisa podróżna pokryje koszty leczenia w takim zakresie, w jakim będzie to konieczne. Jeśli poczujesz się źle, będziesz mógł skorzystać z wizyty lekarskiej lub zabiegu. Uzyskasz pomoc również w sytuacji, kiedy znajdziesz się w szpitalu i konieczne będą badania specjalistyczne (RTG, tomografia). W ramach ubezpieczenia masz zagwarantowany także zwrot kosztów leczenia stomatologicznego (w przypadku ostrych stanów zapalnych, do 1000 złotych).

2. Transport medyczny i transport do Polski

W przypadku nagłej choroby dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne pokryje koszty Twojego transportu do szpitala. Z pewnością jednak wiesz, że w zależności od kraju szpitale mogą być wyposażone lepiej lub gorzej. Jeśli Twój stan okaże się poważny, a w placówce zabraknie specjalistycznego sprzętu, konieczne będzie przewiezienie Cię gdzie indziej. W takiej sytuacji w ramach dodatkowego ubezpieczenia turystycznego możesz liczyć na transport medyczny do odpowiednio przygotowanego szpitala. Także jeśli nie będziesz w stanie samodzielnie wrócić do Polski, polisa zapewni Ci transport odpowiedni przy Twoim stanie zdrowia.

3. NNW na podróż

Czasami krótkie wakacje mogą na długo pozostawić po sobie ślad – niekoniecznie pozytywny.  Ubezpieczenie NNW w podróży to gwarancja pomocy w sytuacjach, które Ciężko przewidzieć. Jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku podczas wyjazdu ucierpi Twoje zdrowie, dzięki ubezpieczeniu otrzymasz pieniądze na rehabilitację, a później także świadczenie z powodu uszczerbku na zdrowiu. W przypadku Twojej śmierci, odszkodowanie otrzymają ustawowi spadkobiercy.

Gdy planujesz poświęcić urlop na uprawianie sportów w sposób rekreacyjny, koniecznie zaznacz to we wniosku. Jeśli wypełniasz wniosek o ubezpieczenie turystyczne przez internet, wystarczy jedno kliknięcie. Po wybraniu tej opcji zakres ochrony NNW, kosztów leczenia i OC w życiu prywatnym zostanie rozszerzony i będziesz mógł czuć się całkowicie bezpiecznie podczas ulubionych aktywności. Dodatkowo możesz wykupić ubezpieczenie sprzętu sportowego.

4. Ubezpieczenie bagażu w podróży

Jeśli jeszcze nie zginął Ci bagaż, wszystko przed Tobą. Osoby regularnie podróżujące samolotami często otrzymują swoje walizki z opóźnieniem, w kiepskim stanie lub…wcale.

Ubezpieczenie bagażu rozwiąże wiele Twoich problemów, jeśli okaże się, że tym razem akurat Twoja walizka zginęła. Otrzymasz odszkodowanie, jeśli Twój bagaż zostanie skradziony, zgubiony, zniszczony (całkowicie, np. przez pożar) lub uszkodzony (np. w wyniku złego przechowywania). To podstawa ochrona dla każdego podróżnika.

Długie czekanie na lotnisku to nic przyjemnego. Jeśli dostarczenie Twojego bagażu opóźniło się o co najmniej 3 godziny i musiałeś kupić artykuły pierwszej potrzeby, zwrócimy Ci za nie pieniądze – nawet do 200 EUR.

5. Ubezpieczenie domu/mieszkania na czas podróży

Zanim spakujesz walizki, zadbaj o to, żebyś miał gdzie wracać. Jeśli nie korzystasz z osobnego ubezpieczenia nieruchomości, pomyśl o odpowiedniej ochronie na czas wyjazdu.

W Avivie do polisy podróżnej możesz dodać ubezpieczenie domu lub mieszkania na wypadek pożaru i innych zdarzeń losowych oraz kradzieży. Szczególnie w tym drugim przypadku warto zadbać o odpowiednią sumę ubezpieczenia - nie od dziś wiadomo, że opuszczony dom to zachęta dla złodziei. Dopasowana ochrona zapewni Ci bezpieczny wyjazd. Lepiej poświęcić wakacje na odpoczynek, niż na martwienie się o los swojego sprzętu RTV.

Ubezpieczenie turystyczne

Zapewnij sobie i bliskim bezpieczną podróż

Sprawdź cenę bez logowania Zaloguj się po znizkę 15%*

*Zniżka 15% naliczana jest przy zakupie ubezpieczenia „Twoja Podróż" w serwisie MojaAviva. Zniżka nie dotyczy umów ze składką minimalną na poziomie 16 zł dla pakietu podstawowego i 26 zł dla pakietu uniwersalnego. Dla pakietu elastycznego składka minimalna wynosi 16 zł i 26 zł w zależności od wybranego przez Klienta zakresu ubezpieczenia. Dowiedz się więcej

 

Materiał ma charakter marketingowy i nie stanowi oferty (art. 66 Kodeksu cywilnego).  Stroną umowy jest Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA. Zakres ubezpieczenia i wyłączenia odpowiedzialności regulują ogólne warunki ubezpieczenia dostępne na aviva.pl. Informacje o produkcie są dostępne na infolinii (tel. 22 557 44 44)  oraz u agentów ubezpieczeniowych Avivy.