W domu posiadamy wiele przedmiotów, które są wartościowe. Jedne są mniej narażone na uszkodzenia, a w przypadku innych to ryzyko jest zdecydowanie większe. Warto, aby nasze ruchomości domowe były chronione w ramach ubezpieczenia mieszkania. Czy zatem opłaca się wykupić dodatkową ochronę, która obejmuje płytę indukcyjną?
 

Spis treści:

  1. Jak ubezpieczyć płytę indukcyjną? 
  2. Co obejmuje ubezpieczenie płyty indukcyjnej?
  3. Jak zgłosić przypadkowe uszkodzenie płyty indukcyjnej?

Jak ubezpieczyć płytę indukcyjną? 

Płyta indukcyjna to sprzęt, który znakomicie wpisuje się w nowoczesny, ale również w klasyczny styl wnętrza. Skutecznie wypiera ona z rynku tradycyjne kuchnie wolnostojące. Jej zaletą jest to, że zajmuje niewiele miejsca, co powoduje, że znakomicie sprawdza się w małych pomieszczeniach. Do jej atutów należą także łatwość korzystania i utrzymania w czystości. Ma ona gładką powierzchnię, bez dodatkowych zagłębień, dzięki czemu bez trudu możesz z niej usunąć wszelkie zabrudzenia.

Płyta indukcyjna elegancko wygląda, ma wiele zalet, ale jest to również przedmiot wykonany ze specjalnego szkła, co wiąże się z tym, że może być podatny na uszkodzenia. Wystarczy, że upuścimy na płytę przypadkiem jakiś ciężki element i problem gotowy – może nim być np. odprysk na płycie indukcyjnej. Jeśli zaś dojdzie do pęknięcia, to niestety, ale nie jest możliwa naprawa – wówczas konieczna jest wymiana szklanej płyty, która znajduje się na urządzeniu. W takich przypadkach musisz się liczyć z tym, że poniesiesz spory koszt. Unikniesz go, jeśli wybierzesz odpowiednie ubezpieczenie płyty indukcyjnej. 

Taką ochronę zapewnia nasza polisa domu lub mieszkania, do której możesz zawrzeć dodatkową umowę, która obejmuje stłuczenia. Co zyskujesz, korzystając z niej? 

Co obejmuje ubezpieczenie płyty indukcyjnej?

Może Ci się wydawać, że ryzyko uszkodzenia płyty indukcyjnej jest niewielkie, tymczasem może do tego dojść dosłownie w każdym momencie, a przyczyną wcale nie musi być upuszczenie na powierzchnię sprzętu ciężkiego przedmiotu. Może to być również efekt np. postawienia na gorącej płycie zimnych naczyń. 

Jakie zdarzenia obejmuje wspomniana ochrona? Pokrywa ona szkody powstałe w wyniku przypadkowego stłuczenia, rozbicia lub pęknięcia. Obejmuje m.in. szyby w drzwiach, szyby okienne, umywalki ceramiczne i płyty indukcyjne. W ramach naszej oferty możesz ubezpieczyć m.in. akwaria i terraria, szklane, ceramiczne i kamienne blaty, indukcyjne, ceramiczne i szklane kuchenne płyty grzewcze, szklane elementy okapu, szyby w piekarniku lub w kuchence mikrofalowej, szyby okienne, oszklenie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, zlewozmywaki, ceramiczne lub szklane umywalki, wanny, brodziki, muszle klozetowe, bidety i inne.

Nasza odpowiedzialność ograniczona jest dla szkód wyrządzonych w indukcyjnych, ceramicznych i szklanych kuchennych płytach grzewczych – maksymalnie do wysokości kwoty 1000 zł, dla każdej jak i wszystkich szkód zgłoszonych w trakcie trwania każdych kolejnych 12 miesięcy okresu ochrony.

Opis naszego ubezpieczenia znajdziesz tutaj: https://www.aviva.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-mieszkania-i-domu/stluczenia/. Sprawdź, ile będzie Cię kosztować taka ochrona. 

Jak zgłosić przypadkowe uszkodzenie płyty indukcyjnej?

Korzystasz z naszej ochrony ubezpieczeniowej i przydarzyła Ci się szkoda? W takim razie powinieneś nam ją zgłosić. Odszkodowanie z ubezpieczenia obejmuje pęknięcie płyty indukcyjnej i inne zdarzenia. Powiadomić możesz nas o tym online w MojejAvivie. Jeśli nie masz jeszcze konta, założysz je od ręki. Dzięki temu będziesz mógł wygodnie kupować ubezpieczenia przez internet, korzystać ze zniżek i promocji. 

Jeśli nie chcesz tego robić online, to możesz zgłosić szkodę w jednej z naszych placówek, telefonicznie czy e-mailem, natomiast najwygodniej będzie skorzystać z MojejAvivy. Możesz wtedy łatwo monitorować status sprawy. 

Czy warto wybrać ubezpieczenie na wypadek pęknięcia płyty indukcyjnej lub innych stłuczeń? Zdecydowanie tak. To przydatny dodatek do umowy ubezpieczenia nieruchomości, dzięki któremu być może unikniesz całości kosztu związanego z taką szkodą.

Pozostałe artykuły