Ubezpieczenie mieszkania to jedna z pierwszych rzeczy, jaką powinno się zrobić po jego zakupie. I wcale nie jest to skomplikowana procedura, wymagająca zawiłej „papierologii”. W rzeczywistości można to zrobić bez wychodzenia z domu. Wygodnie ubezpieczyć mieszkanie można przez internet.

Ubezpiecz mieszkanie online w kilka chwil!

Ubezpieczenie mieszkania online to rozwiązanie szybkie i elastyczne. Skorzystać mogą np. osoby zajęte, pracujące na zmiany czy nawet przebywające za granicą. Wszystkie formalności związane z ubezpieczeniem mieszkania online można załatwić w zaledwie kilka minut, o dowolnej porze, a dzięki smartfonom, właściwie w dowolnym miejscu. Równie szybko takie ubezpieczenie można opłacić, przy czym korzystając z oferty ubezpieczenia mieszkania online trafić można na oferty promocyjne.

Jakie informacje będą nam potrzebne, aby ubezpieczyć nieruchomość online? 

W formularzu ubezpieczeniowym online pojawią się pytania o adres nieruchomości, piętro, powierzchnię mieszkania, rok budowy lub rok remontu generalnego, czy w przeszłości zgłaszano już szkody oraz czy w nieruchomości prowadzona jest działalność gospodarcza.

Co trzeba zrobić, aby ubezpieczyć mieszkanie online?

Wystarczy przejść na stronę Ubezpieczenie mieszkania i domu Aviva i po kliknięciu przycisk „sprawdź cenę” wypełnić prosty formularz. Następnie zobaczysz 3 warianty ubezpieczenia: podstawowy, standardowy i elastyczny. Łatwo je porównasz dzięki czytelnej tabeli. W przypadku pakietu elastycznego to ty sam je ustalisz. Czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia mieszkania wyjaśniamy tutaj.  

W dalszych krokach podasz dane do ubezpieczenia, wskażesz datę jego obowiązywania i dokonasz płatności.

Kupując ubezpieczenie przez internet możesz je zawrzeć na takich samych warunkach, jak w przypadku zakupu „tradycyjną drogą”. Ogólne warunki umowy oraz formularze zgłoszenia szkody są dostępne na naszej stronie. O rzeczach, o których warto wiedzieć przy ubezpieczaniu mieszkania przeczytasz tutaj.

Ubezpieczenie mieszkania online to procedura błyskawiczna i bardzo prosta. Aby skutecznie ochronić swój dom przed zalaniem czy kradzieżą wystarczy wypełnić prosty formularz. 

Pozostałe artykuły