Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

składowa naszego ubezpieczenia mieszkania

Kiedy myślisz o ubezpieczeniu mieszkania i tym, co obejmuje, skupiasz się przede wszystkim na ubezpieczeniu elementów stałych domu i jego wyposażenia. Uważasz za oczywisty fakt, że należy Ci się odszkodowanie, gdy sąsiad zaleje Twoje mieszkanie albo ktoś wybije Ci szybę. Ale co w sytuacji, kiedy to Ty kogoś zalejesz albo kiedy to Twoje dziecko wybije szybę sąsiadowi? W takich sytuacjach działa OC w życiu prywatnym

OC w życiu prywatnym – co obejmuje?        

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym to rozszerzenie ubezpieczenia mieszkania i domu. Dlaczego OC w życiu prywatnym jest tak ważne? Bo nigdy nie wiesz, czy przez przypadek nie spowodujesz jakichś szkód – Ty, członkowie Twojej rodziny (zwłaszcza dzieci), a nawet Twoje zwierzę. W jakich sytuacjach zadziała ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym?

  • Jeśli dziecko grając w piłkę wybije komuś szybę,
  • Jeśli zalejesz sąsiada i trzeba będzie pokryć koszty remontu.
  • Jeśli nie odśnieżysz i nie zabezpieczysz zimą chodnika przed swoim domem, przez co przechodzień poślizgnie się i skręci sobie nogę
  • Jeśli Twój pies kogoś pogryzie.

Interesują Cię inne aspekty ubezpieczenia domu? Przeczytaj nasze teksty na ten temat – dowiedz się, na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczaniu domu i mieszkania i jak zgłosić szkodę w mieszkaniu.

OC w życiu prywatnym – jak wybrać odpowiednie?

Na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie OC w życiu prywatnym? Przede wszystkim należy sprawdzić przedmiot i zakres takiego ubezpieczenia. W przypadku OC w życiu prywatnym w Avivie, ubezpieczenie obejmuje nie tylko Ciebie, lecz także Twoich najbliższych, którzy z Tobą mieszkają. Oprócz przykładów podanych wyżej, najczęstszymi wypadkami zgłaszanymi przez naszych klientów  jest wjechanie w kogoś na stoku narciarskim albo sytuacje, w których dziecko wpadnie na kogoś jadąc rowerem.

Ale w ubezpieczeniu OC osób fizycznych w życiu prywatnym ważne są także inne aspekty – na przykład to, gdzie takie ubezpieczenie obowiązuje. W przypadku OC w życiu prywatnym w Avivie, obowiązuje ono na terenie całej Europy i krajów basenu Morza Śródziemnego, z możliwością rozszerzenia na inne kraje. Co więcej, ubezpieczeniem OC w życiu prywatnym rozszerzyć  także o odpowiedzialność cywilną osoby, która wynajmuje Twoje mieszkanie albo którychś z jego pokoi. W takim wypadku jeśli to najemca wyrządzi jakąś szkodę sąsiadowi, możesz ubiegać się o pokrycie tych kosztów z tytułu swojego ubezpieczenia.

Równie ważne w ubezpieczeniu w życiu prywatnym jest szybkość działania – to zrozumiałe, że jeśli coś się wydarzy, pieniądze będą potrzebne jak najszybciej. W Avivie gwarantujemy Ci wypłatę pieniędzy w terminie do 10 dni od daty zgłoszenia szkody.

Bądź bezpieczny nie tylko w domu, lecz także podczas wyjazdów! Wyjeżdżasz na wakacje i chcesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych? Dowiedz się, jak działa ubezpieczenie turystyczne i jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na podróż.

Ile kosztuje OC w życiu prywatnym? 

Podpisując umowę ubezpieczenia OC w życiu prywatnym, powinny interesować Cię nie tylko cena, jaką zapłacisz za polisę, lecz także suma gwarancyjna. Im wyższa suma gwarancyjna , tym wyższa cena ubezpieczenia OC. Tu jednak nie warto oszczędzać. Suma gwarancyjna określa, na ile pieniędzy maksymalnie możesz liczyć w przypadku zaistnienia szkody. A ile kosztuje przykładowe ubezpieczenie OC w życiu prywatnym? W Avivie cena ubezpieczenia OC w życiu prywatnym przy sumie gwarancyjnej 100 000 zł wynosi tylko 94,83 zł za rok!

OC w życiu prywatnym online – ubezpieczenie OC bez wychodzenia z domu   

OC w życiu prywatnym możesz kupić online, bez wychodzenia z domu. Sprawdzanie i zakup OC online nigdy nie było łatwiejsze. Oprócz tego teraz możesz otrzymać nawet 4% zniżki na ubezpieczenie domu i mieszkania. Wystarczy, że zapłacisz za ubezpieczenie online poprzez konto w serwisie MojaAviva