Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

składowa naszego ubezpieczenia mieszkania

Czy wiesz, w jakich sytuacjach może pomóc Ci OC w życiu prywatnym? Kiedy myślisz o ubezpieczeniu mieszkania i tym, co obejmuje, skupiasz się przede wszystkim na ubezpieczeniu elementów stałych domu i jego wyposażenia. Uważasz za oczywisty fakt, że należy Ci się odszkodowanie, gdy sąsiad zaleje Twoje mieszkanie albo ktoś wybije Ci szybę.

Ale co w sytuacji, kiedy to Ty kogoś zalejesz albo kiedy Twoje dziecko wybije szybę sąsiadowi? Właśnie w takich przypadkach działa ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.

Spis treści:

  1. Co obejmuje OC w życiu prywatnym?
  2. Jak wybrać odpowiednie OC w życiu prywatnym?
  3. Ile kosztuje OC w życiu prywatnym?
  4. OC w życiu prywatnym online 

OC w życiu prywatnym – co obejmuje?        

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym to rozszerzenie ubezpieczenia mieszkania i domu. Dlaczego odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym jest tak ważna? Bo nigdy nie wiesz, czy przez przypadek nie spowodujesz jakichś szkód – Ty, członkowie Twojej rodziny (zwłaszcza dzieci), a nawet Twoje zwierzę. W jakich sytuacjach zadziała ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym?

  • Jeśli dziecko grając w piłkę wybije komuś szybę,
  • Jeśli zalejesz sąsiada i trzeba będzie pokryć koszty remontu.
  • Jeśli nie odśnieżysz i nie zabezpieczysz zimą chodnika przed swoim domem, przez co przechodzień poślizgnie się i skręci sobie nogę
  • Jeśli Twój pies kogoś pogryzie.

Interesują Cię inne aspekty ubezpieczenia domu? Przeczytaj nasze teksty na ten temat – dowiedz się, na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczanie domu i mieszkania i jak zgłosić szkodę w mieszkaniu.

OC w życiu prywatnym – jak wybrać odpowiednie?

Na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie OC w życiu prywatnym? Przede wszystkim należy sprawdzić przedmiot i zakres takiego ubezpieczenia. W przypadku OC w życiu prywatnym w Avivie, ubezpieczenie obejmuje nie tylko Ciebie, lecz także Twoich najbliższych, którzy z Tobą mieszkają. Oprócz przykładów podanych wyżej, najczęstszymi wypadkami zgłaszanymi przez naszych klientów  jest wjechanie w kogoś na stoku narciarskim albo sytuacje, w których dziecko wpadnie na kogoś jadąc rowerem.

Ale w ubezpieczeniu OC osób fizycznych w życiu prywatnym ważne są także inne aspekty – na przykład to, gdzie takie ubezpieczenie obowiązuje. W przypadku OC w życiu prywatnym w Avivie, obowiązuje ono na terenie całej Europy i krajów basenu Morza Śródziemnego, z możliwością rozszerzenia na inne kraje. Co więcej, ubezpieczenie OC w życiu prywatnym możesz także rozszerzyć na odpowiedzialność cywilną osoby, która wynajmuje Twoje mieszkanie lub jeden z pokoi. W takim wypadku jeśli to najemca wyrządzi jakąś szkodę sąsiadowi, możesz ubiegać się o pokrycie tych kosztów z tytułu swojego ubezpieczenia.

Równie ważne w ubezpieczeniu w życiu prywatnym jest szybkość działania – to zrozumiałe, że jeśli coś się wydarzy, pieniądze będą potrzebne jak najszybciej. W Avivie gwarantujemy Ci wypłatę pieniędzy w terminie do 10 dni od daty zgłoszenia szkody.

Bądź bezpieczny nie tylko w domu, lecz także podczas wyjazdów! Wyjeżdżasz na wakacje i chcesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych? Dowiedz się, jak działa ubezpieczenie turystyczne i jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na podróż.

OC w życiu prywatnym – cena 

Cena za polisę ubezpieczeniową osób fizycznych w życiu prywatnym jest często czynnikiem decydującym przy wyborze ubezpieczenia, ale tak naprawdę ważniejsza jest suma gwarancyjna. Im wyższa suma gwarancyjna , tym wyższa cena ubezpieczenia OC. Tu jednak nie warto oszczędzać. Suma gwarancyjna określa, na ile pieniędzy maksymalnie możesz liczyć w przypadku zaistnienia szkody. A ile kosztuje przykładowe ubezpieczenie OC w życiu prywatnym? W Avivie cena ubezpieczenia OC w życiu prywatnym przy sumie gwarancyjnej 100 000 zł wynosi tylko 94,83 zł za rok.

OC w życiu prywatnym online – ubezpieczenie OC bez wychodzenia z domu   

OC w życiu prywatnym możesz kupić online, bez wychodzenia z domu. Sprawdzanie i zakup OC online nigdy nie było łatwiejsze. Oprócz tego teraz możesz otrzymać nawet 4% zniżki na ubezpieczenie domu i mieszkania. Wystarczy, że zapłacisz za ubezpieczenie online poprzez konto w serwisie MojaAviva

Pozostałe artykuły