Polacy wiedzą, że ubezpieczenie domu jest ważne. Świadczą o tym przede wszystkim liczby – aż 80% właścicieli nieruchomości zdążyło się już zatroszczyć o tę kwestię.[1] Ale ile kosztuje ubezpieczenie domu? W artykule rozkładamy koszt ubezpieczenia domu na czynniki pierwsze.

Ubezpieczenie domu – ile tak naprawdę kosztuje?

To oczywiście zależy od wielu czynników. Po pierwsze, od ubezpieczanej nieruchomości – jej metrażu, roku budowy, wyceny oraz lokalizacji, a także zastosowanych zabezpieczeń domu. Po drugie, cena ubezpieczenia domu będzie zmieniać się w zależności od wybranego przez Ciebie pakietu. Im szersza ochrona, tym wyższa składka. Po trzecie, koszt ubezpieczenia domu to także wynik sumy ubezpieczenia, na którą się zdecydujesz. I w końcu, po czwarte, liczy się wybór odpowiedniego ubezpieczyciela.

W Avivie ubezpieczysz dom już od 289 zł za rok.

Ubezpieczenie domu – 5 istotnych kwestii  

Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczaniu domu? Oto 5 istotnych kwestii, które warto sprawdzić przed zakupem ubezpieczenia domu lub mieszkania.

  • Co obejmuje ubezpieczenie domu? Czy w cenie otrzymujesz ubezpieczenie domu od zdarzeń losowych, a może także ubezpieczenie od kradzieży? Czy polisa obejmuje elementy stałe, czy może także ruchomości? W tym wypadku należy przede wszystkim dokładnie przeczytać OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia,
  • Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania? Sprawdź, jaką składkę zapłacisz po wybraniu wszystkich interesujących Cię opcji,
  • Jak szybko otrzymasz odszkodowanie? W Avivie gwarantujemy wypłatę odszkodowania w terminie do 10 dni od daty zgłoszenia szkody,
  • Czy ubezpieczenie domu zawiera także ubezpieczenie OC w życiu prywatnym? W Avivie chronimy Cię także wtedy, gdy to Ty zalejesz komuś mieszkanie lub kiedy Twoja pociecha wybije okno sąsiadowi,
  • Na jaką dodatkową pomoc mogę liczyć? Aviva zapewni Ci usługi hydraulika oraz elektryka, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

Jeśli interesuje Cię temat ubezpieczenia domu i mieszkania, przeczytaj inne nasze artykuły. Dowiedz się, na co zwracać uwagę podczas wyboru polisy, co obejmuje ubezpieczenie domu oraz czy polisa mieszkaniowa obejmuje także ruchomości w mieszkaniu.

Ubezpieczenie domu w budowie – dlaczego warto?         

Czy możliwe jest także ubezpieczenie domu w budowie? Jak najbardziej! Ubezpieczenie budowy dotyczyć może zdarzeń losowych, kradzieży z włamaniem czy wandalizmu. Tym bardziej, że niepilnowana popołudniami i nocami budowa to łatwy cel dla złodziei. Warto natomiast pamiętać, że możliwe jest ubezpieczenie domu od kradzieży z włamaniem, kiedy nieruchomość znajduje się w stanie surowym. Budynek musi posiadać dach, wszystkie okna i drzwi, a jeśli jest połączony z garażem, także bramę garażową. 

Dlaczego ubezpieczenie nieruchomości jest tak ważne?           

Powódź, zerwany dach, pożar albo włamanie mogą dotyczyć każdego. Ubezpieczenie nieruchomości uchroni Ciebie i Twój dom lub mieszkanie od najpopularniejszych zagrożeń, jak chociażby zalanie, które stanowi aż 60% zgłaszanych szkód mieszkaniowych[2]. Przyda się jednak i w mniej oczywistych sytuacjach – na przykład wtedy, gdy ktoś wjedzie samochodem w ścianę Twojego domu.

Gdzie ubezpieczyć dom bezpiecznie i korzystnie?

Ubezpieczenie domu – gdzie najkorzystniej zadbasz o swoją własność? Sprawdź, ile kosztuje i co obejmuje ubezpieczenie domu w Avivie. Cena zaczyna się już od 289 zł za rok, a dokładną wysokość składki możesz sprawdzić online.

Zakup polisy online = niższy koszt ubezpieczenia domu

Ubezpieczenie domu to obowiązek jedynie w dwóch przypadkach. Dom musi ubezpieczyć osoba, która jest właścicielem gospodarstwa rolnego. Po drugie, dom będzie musiał ubezpieczyć ten, kto stara się o kredyt w banku na zakup nieruchomości. Przeczytaj więcej na temat tego, czy ubezpieczenie domu jest obowiązkowe.

Ubezpieczenie domu online

Jeśli cenisz sobie wygodę i swój czas, wybierz ubezpieczenie domu przez internet. Jeśli zapłacisz za ubezpieczenie online za pomocą konta w serwisie MojaAviva, zyskasz 4% zniżki.              

[1] https://pomorska.pl/juz-80-proc-polakow-ubezpiecza-domy-i-mieszkania-czy-znasz-zakres-swojego-ubezpieczenia/ar/13420524

[2] https://biznes.newseria.pl/komunikaty/ubezpieczenia/najwiecej_szkod,b2695434

Pozostałe artykuły