Pożar, zalanie, kradzież z włamaniem – to o tych nieprzyjemnych sytuacjach myślimy zastanawiając się nad ubezpieczeniem mieszkania lub domu. Ale czy wiesz, że posiadając dobrze skonstruowaną polisę możesz liczyć na odszkodowanie także wtedy, gdy stłuczesz w mieszkaniu lustro, albo uszkodzisz ceramiczną umywalkę? Sprawdź, jakiej jeszcze pomocy możesz się spodziewać.  

Podstawową rolą ubezpieczenia domu lub mieszkania jest wsparcie finansowe, gdy Twoje lokum oraz  znajdujące się w nim mienie zostaną uszkodzone bądź zniszczone w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak pożar, zalanie czy włamanie. Kompleksowa ochrona gwarantuje poczucie stabilizacji. Z dobrze skonstruowaną polisą będzie Ci łatwiej realizować życiowe plany. Pozwoli Ci ona bowiem nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale także i czas. Warto pamiętać, że ubezpieczając mieszkanie lub dom w Avivie możesz liczyć nie tylko na naszą pomoc materialną, ale także organizacyjną, gdy będziesz musiał uporać się ze skutkami nieprzyjemnych zdarzeń.  Poznaj szczegóły.

Ubezpieczenie domu i mieszkania na wypadek pożaru, zalania, wybuchu

W Avivie standardowe ubezpieczenie mieszkania gwarantuje wypłatę odszkodowania w wypadku najbardziej powszechnych zagrożeń, takich jak: pożar mieszkania, zalanie, wybuch czy awaria instalacji. Zachodzące w naszym kraju zmiany klimatyczne powodują, że musimy liczyć się z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Dlatego proponujemy pomoc w przypadku gwałtownych burz, orkanów czy uderzeń pioruna. Dodatkowo wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom dotkliwie poszkodowanych osób, które na czas remontu swojego domu lub poszukiwania nowego mieszkania muszą znaleźć tymczasowe zakwaterowanie. W takiej sytuacji zachęcamy do wynajęcia przejściowego lokalu, za który to my zapłacimy.  

Ubezpieczenie domu i mieszkania od kradzieży z włamaniem

Wyliczając zagrożenia trzeba pamiętać o kradzieżach, napadach czy celowej dewastacji domu lub mieszkania przez osoby trzecie. Obejmujemy ochroną cenne przedmioty znajdujące się w Twoim mieszkaniu, na przykład biżuterię, obrazy albo komputer, a nawet elementy stałe – takie jak drzwi, okna czy ściany. Jeśli złodziej zabierze przedmiot opisany w umowie – Aviva wypłaci Ci za niego odszkodowanie. Ochroną objęte są także zewnętrzne elementy Twojego domu, takie jak np. brama garażowa czy skrzynka na listy. 

Ubezpieczenie od stłuczonej szyby, pękniętej umywalki oraz uszkodzonej kuchenki

Jeżeli posiadasz dzieci, wiesz, że w swoich zabawach potrafią być nieprzewidywalne. Nastolatki zaś chętnie urządzają huczne domówki. W takim wypadku nie trudno o zbitą szybę w oknie czy stłuczone akwarium. Z pewnością w Twoim domu znajduje się więcej szklanych elementów, . Może się zdarzyć, że uszkodzisz je przez nieuwagę. W takich przypadkach chroni Cię ubezpieczenie od stłuczenia, które jest częścią Twojej polisy mieszkaniowej. Wypłacimy odszkodowanie m. in. wtedy, gdy od uderzenia ciężkiego przedmiotu pęknie płyta grzewcza, stłuczeniu ulegnie lustro znajdujące się w szafie, pęknie ceramiczna umywalka czy szklana kabina prysznicowa. Co więcej zapłacimy także za demontaż uszkodzonego szkła i montaż nowych elementów. 

Logując się do serwisu MojaAviva otrzymasz spersonalizowane, przygotowane specjalnie dla Ciebie zniżki.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) w ramach polisy mieszkaniowej

Może się zdarzyć, że Ty lub ktoś z Twoich najbliższych w niezamierzony sposób spowoduje zniszczenie mienia osoby trzeciej lub wyrządzi jej krzywdę. Posiadając ubezpieczenie domu i mieszkania w Avivie możesz się zgłosić do nas po pomoc, jeśli Twoja polisa zawiera ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) w życiu prywatnym. Pamiętaj, że ubezpieczenie obejmuje nie tylko szkody wyrządzone przez Ciebie, ale także Twoje dzieci, także te, które uczą się już w szkole średniej lub wyższej (pod warunkiem, że z Tobą mieszkają). Do najczęstszych wypadków, z tytułu których wypłacamy odszkodowanie należą: zalanie mieszkania sąsiada, pogryzienie przechodnia przez psa, zniszczenie cudzej własności przez dzieci oraz spowodowanie wypadku na stoku narciarskim. W takim przypadku to my pokrywamy roszczenie poszkodowanej osoby, a Ty nie musisz się martwić finansowymi skutkami nieszczęśliwego zdarzenia.  

Assistance, czyli pomoc na telefon

Specjalnie dla naszych Klientów przygotowaliśmy opcję Home Assistance, która pozwala na bezpłatną wizytę fachowców. Kiedy dojdzie do awarii, możesz liczyć między innymi na pomoc hydraulika czy ślusarza. Do tego otrzymujesz dostęp do serwisantów sprzętów AGD i RTV, pracowników ochrony mienia czy konsjerża, który może m. in. zarezerwować dla Ciebie stolik w restauracji, zorganizować opiekę dla dziecka, czy zamówić taksówkę. W ramach swojej polisy mieszkaniowej możesz liczyć także na pomoc medyczną. Jeżeli będzie taka potrzeba, zorganizujemy i pokryjemy koszty domowej wizyty lekarza lub pielęgniarki, transportu medycznego (np. ze szpitala do domu), opieki po powrocie ze szpitala, rehabilitacji i pomocy psychologa. Dostarczymy także leki oraz sprzęt medyczny. Dajemy Ci także całodobowy dostęp do infolinii medycznej, gdzie będziesz mógł skonsultować się z lekarzem Avivy oraz otrzymać informację o lekach i ich działaniu.  

Ubezpieczenie domu i mieszkania: szybka wypłata odszkodowania 

Zdając sobie sprawę, z trudnej sytuacji osób poszkodowanych, w Avivie wprowadziliśmy system sprawnego rozpatrywania wniosków o odszkodowanie, dzięki któremu całe postępowanie trwa nie dłużej niż 10 dni roboczych. Dla nas komfort i spokój Twojej rodziny są priorytetami. Jeśli zdarzy się, że Twój wniosek nie zostanie rozpatrzony w gwarantowanym terminie, Twoje odszkodowanie powiększymy o równowartość rocznej składki ubezpieczeniowej w tej polisie.

Ubezpieczenie domu i mieszkania: jak kupić? 

Aby zawrzeć umowę ubezpieczenia domu i mieszkania, możesz spotkać się z Agentem Avivy, który przedstawi najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie (znajdź Agenta). Wysokość składki polisy mieszkaniowej możesz wyliczyć także za pomocą formularza na naszej stronie internetowej i dokonać zakupu ubezpieczenia online. Logując się do serwisu MojaAviva otrzymasz spersonalizowane, przygotowane specjalnie dla Ciebie zniżki. Tam będziesz mieć również możliwość samodzielnego zarządzania wszystkimi polisami posiadanymi w Avivie (na życie i zdrowie, samochodowymi, mieszkaniowymi i podróżnymi). 

Pozostałe artykuły