Czym się kierować przy wyborze ubezpieczenia mieszkania?

Myślisz o ubezpieczeniu swojego domu lub mieszkania, ale nie wiesz, na jakie elementy polisy powinieneś zwrócić uwagę? Sprawdź, jaki zakres ryzyk powinna zawierać dobra polisa mieszkaniowa, na jakie dodatkowe usługi możesz liczyć i co jeszcze ma znaczenie przy wyborze ubezpieczyciela. 

Szeroka lista zjawisk atmosferycznych 

Nie da się przewidzieć przyszłości, a rzeczywistość w której żyjemy zmienia się w dynamiczny sposób. Jeszcze niedawno o niektórych zjawiskach atmosferycznych można było usłyszeć wyłączenie w telewizji, a w naszym kraju miały one miejsce sporadycznie, np. trąby powietrzne.  Obecnie silne wiatry spotykamy w naszym kraju coraz częściej. Powodują one miliardowe straty – zrywają dachy, doszczętnie niszczą budynki. Jeśli nie ubezpieczysz domu na taką ewentualność, narażasz się na jego utratę albo olbrzymie straty finansowe. Wybierając dobre ubezpieczenie domu lub mieszkania zwróć więc szczególną uwagę na jego zakres w kontekście zjawisk atmosferycznych. W Avivie w podstawowym pakiecie ubezpieczymy Twoją nieruchomość m. in. od pożaru, uderzenia pioruna, silnego wiatru, gradu, lawiny, trzęsienia ziemi, upadku drzew lub masztów. Po opłaceniu dodatkowej składki ochrona może objąć także szkody spowodowane przez opady atmosferyczne, powódź oraz osuwanie się ziemi. 

Dewastacja i kradzież z włamaniem w zakresie polisy mieszkaniowej

Chcąc w pełni zabezpieczyć swoje mieszkanie musisz wziąć pod uwagę wiele różnych ewentualności. Oprócz tych często spotykanych – takich jak zalanie Twojego mieszkania przez sąsiada, pożar, awaria instalacji elektrycznej czy szkody z winy ciężkich warunków atmosferycznych – warto pamiętać także o celowym uszkodzeniu Twojego mienia przez osoby trzecie. Nie masz wpływu na to, czy któregoś dnia Twoja nieruchomość nie padnie łupem rabusiów, którzy poniszczą wnętrza podczas penetracji pomieszczeń, albo uliczni „artyści” nie pomarzą drzwi wejściowych, tworząc graffiti. Jeśli sprawcy pozostaną nieuchwytni, trudno będzie Ci uzyskać jakiekolwiek zadośćuczynienie. Dlatego sprawdź, czy polisa mieszkaniowa, którą jesteś zainteresowany, mieści w swoim zakresie ochronę przed dewastacją nieruchomości. W Avivie dajemy Ci gwarancję, że cokolwiek się wydarzy, szybko i sprawnie uporasz się ze skutkami tego zdarzenia. Zwrócimy Ci koszty naprawy i zrekompensujemy straty. Niestety, każdy posiadacz nieruchomości jest narażony na włamanie do jego posiadłości. Sprawdź zatem, czy Twoje ubezpieczenie domu i mieszkania obejmuje ochroną także na wypadek kradzieży z włamaniem lub rozboju. W Avivie możesz ubezpieczyć cenne przedmioty znajdujące się w Twoim domu: biżuterię, dzieła sztuki, sprzęt RTV itp., ale także elementy stałe, takie jak drzwi, okna czy parapety. 

Otrzymujesz od nas w prezencie Assistance. A w jego ramach bezpłatną wizytę specjalistów, np. ślusarza, czy hydraulika, kiedy spotka Cię awaria, pomoc fachowca w razie usterki sprzętu RTV, AGD albo komputera.

OC w życiu prywatnym w ubezpieczeniu domu i mieszkania

Kompleksowe ubezpieczenia domowe Avivy to nie tylko ubezpieczenie stanu mieszkania, ale także Twojej sytuacji materialnej, kiedy zostaniesz zobligowany do poniesienia odpowiedzialność za wyrządzoną osobie trzeciej szkodę. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym pozwoli zaoszczędzić sporo nerwów i pieniędzy, gdy okaże się, że poprzez działanie Twoje lub Twoich najbliższych ucierpiał ktoś inny. Zapłacimy za powstałą szkodę na przykład wtedy, gdy Twoje dzieci pomalują drzwi sąsiada farbą, Twój pies pogryzie przechodnia, albo jadąc na rowerze zahaczysz pedałem i porysujesz zaparkowany samochód. Pamiętaj również, że ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej działa nie tylko w Twoim domu, mieszkaniu czy mieście – nawet jadąc na wakacje możesz liczyć na naszą pomoc. Jeśli więc jeżdżąc na nartach potrącisz kogoś i dozna on obrażeń, to my wypłacimy tej osobie należne odszkodowanie. 

Dodatkowe świadczenia w ramach ubezpieczenia domu i mieszkania

Wybierając polisę mieszkaniową kieruj się szerokim zakresem świadczenia, wysokością kwoty odszkodowania, ale również pomocą organizacyjną, jaką oferuje Ci ubezpieczyciel. W Avivie wiemy, że w przypadku utraty lub znacznego uszkodzenia mieszkania czy domu, czas odgrywa duże znaczenie, zwłaszcza jeśli remont lub naprawa wykluczają tymczasowe mieszkanie w nim. Goszczenie u krewnych lub znajomych może okazać się niekomfortowe, a w obliczu sytuacji, w której Ty i Twoja rodzina się znaleźliście, wynajęcie lokalu zastępczego może być trudne. To właśnie dlatego w Avivie oferujemy Ci pokrycie kosztów wynajmu, na przykład na czas naprawy mieszkania po pożarze. Pomożemy Ci także zorganizować ekipę sprzątającą, która pomoże zlikwidować szkody i zapłacimy za jej pracę. Ponadto zapewnimy Ci bezpłatną ochronę Twojego mieszkania, jeżeli taka będzie konieczna po pożarze, powodzi czy w wypadku innego nieprzyjemnego zdarzenia.  Dodatkowo otrzymujesz od nas w prezencie Assistance. A w jego ramach bezpłatną wizytę specjalistów, np. ślusarza, czy hydraulika, kiedy spotka Cię awaria, pomoc fachowca w razie usterki sprzętu RTV, AGD albo komputera. Oferujemy także pomoc medyczną – zorganizujemy i zapłacimy za domową wizytę lekarza lub pielęgniarki, transport medyczny i rehabilitację, zakupimy leki i dostarczymy do domu sprzęt medyczny, jeżeli będzie taka potrzeba. Dodatkowo przez całą dobę masz możliwość zadzwonienia na infolinię, aby skonsultować się z lekarzem Avivy czy zasięgnąć informacji na temat leków, ich działania i dawkowania. 

Wypłata odszkodowania w krótkim czasie

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pełni zdajemy sobie sprawę, jak stresujące może być oczekiwanie na zakończenie przebiegu postępowania i wypłatę świadczenia. Dlatego w Avivie wprowadziliśmy efektywny system rozpatrywania wniosków o odszkodowania, dzięki któremu cała procedura zajmie nie więcej niż 10 dni roboczych! Oznacza to, że od zgłoszenia szkody i dostarczenia przez Ciebie dokumentów, Aviva zobowiązuje się do wypłaty odszkodowania w ciągu 10 dni, a jeśli nie wywiążemy się na czas – należne świadczenie, powiększymy o kwotę stanowiącą równowartość wysokości rocznej składki z ubezpieczenia. 

Pozostałe atykuły