Właśnie kupiłeś pierwsze mieszkanie albo decydujesz się na zakup domu? A może wymieniasz mieszkanie na większe, bo Twoja rodzina się powiększyła? Lub po prostu skończyła się ważność Twojej poprzedniej polisy mieszkaniowej? Niezależnie od tego, dlaczego akurat teraz szukasz polisy, koniecznie zacznij od sprawdzenia, co obejmuje ubezpieczenie domu i mieszkania.

Z artykułu dowiesz się, jaki zakres ochrony zapewnia polisa mieszkaniowa w Avivie.

Spis treści:

  1. Ubezpieczenie domu i mieszkania od pożaru, zalania i powodzi
  2. Ubezpieczenie domu i mieszkania od kradzieży z włamaniem i dewastacji
  3. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej 
  4. Pomoc na telefon w ramach ubezpieczenia domu i mieszkania
  5. Pomoc w remoncie
  6. Usługi medyczne w ramach polisy mieszkaniowej
  7. Ubezpieczenie roweru i roczna polisa podróżna

Ubezpieczenie domu i mieszkania od pożaru, zalania i powodzi

Polisa w Avivie obejmuje wiele ryzyk, więc łatwiej będzie Ci dopasować polisę do swoich potrzeb. Ochroną obejmiemy Twoje mieszkanie lub dom (także w trakcie budowy) oraz domek letniskowy (jeżeli nie znajduje się on na terenie ogródków działkowych). Ubezpieczenie pozwoli Ci szybko i sprawnie uporać się ze skutkami przykrych zdarzeń losowych. Otrzymasz finansową pomoc, gdy Twój dom lub mieszkanie zostanie uszkodzone m. in. w wyniku pożaru, wybuchu, zalania, huraganu, uderzenia pioruna, albo upadającego drzewa. Możesz także rozszerzyć zakres umowy o dodatkowe ubezpieczenie od opadów atmosferycznych czy od powodzi,  co pozwoli Ci na zminimalizowanie ryzyka strat finansowych, jeżeli lato okaże się wyjątkowo deszczowe. 

Ubezpieczenie domu i mieszkania od kradzieży z włamaniem i dewastacji

Zastanawiasz się, co jeszcze obejmuje ubezpieczenie mieszkania w Avivie i czy chroni ono przed skutkami kradzieży z włamaniem i dewastacji? Nic dziwnego. Coraz więcej słyszy się o tym, że osoby pod wpływem alkoholu dewastują mienie, np. rzucając kamieniem w okno albo pisząc po elewacji budynku. Jeśli sprawcy nie uda się ująć, a właściciel nie posiada ubezpieczenia nieruchomości, to straty musi pokryć z własnej kieszeni.

Co roku policja notuje ponad 65 tys. kradzieży z włamaniem, wykrywana jest tylko 1/3 sprawców, a w wielu przypadkach mienie ginie bezpowrotnie.

Środki wypłacone w ramach odszkodowania pozwalają pokryć straty bez uszczerbku dla domowego budżetu. Kupując ubezpieczenie domu lub mieszkania nie musisz martwić się finansowymi konsekwencjami włamania i kradzieży, rozboju oraz dewastacji. Pomożemy Ci, jeżeli ktoś włamie się do Twojego domu lub mieszkania i zabierze, np. telewizor. Dodatkowo możesz ubezpieczyć szczególnie cenne dla Ciebie przedmioty, takie jak: dzieła sztuki, trofea myśliwskie czy kolekcję znaczków. Odszkodowanie wypłacamy także wtedy, kiedy „miłośnik metali” pod Twoją nieobecność wyniesie drzwi garażowe na pobliskie złomowisko. To tylko wybrane przykłady start, za które możesz otrzymać odszkodowanie. 

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) w ramach polisy mieszkaniowej + NNW?

Na co dzień przydatne może okazać się oferowane przez nas w standardzie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. To właśnie środki wypłacone z takiej polisy pomogą Ci pokryć roszczenie osoby trzeciej, jeżeli z winy Twojej lub Twoich bliskich dojdzie do nieumyślnego spowodowania szkody. Kiedy zadziała ochrona? Na przykład, gdy w wyniku usterki pralki zalejesz sąsiada albo Twoje dziecko porysuje ściany na wspólnej klatce schodowej. Ubezpieczenie działa także poza Twoim miejscem zamieszkania. Kiedy nieumyślnie uszkodzisz telewizor w hotelowym pokoju, albo gdy niefortunnie przewrócisz się jadąc na rowerze i potrącisz drugą osobę, a ona dozna obrażeń - to my wypłacimy odszkodowanie.

co obejmuje ubezpieczenie domu

Pomoc na telefon w ramach ubezpieczenia domu i mieszkania

W oferowanym przez nas ubezpieczeniu domu i mieszkania otrzymujesz również ubezpieczenie assistance, czyli szybką i fachową pomoc w razie nagłych awarii i usterek. Może to być wizyta hydraulika, ślusarza albo specjalisty do naprawy komputerów czy sprzętu RTV i AGD. Ale to nie wszystko, w pakiecie znajdziesz także usługi konsjerża. Zamówi on dla Ciebie bilety lotnicze,  zarezerwuje kolację z okazji rocznicy ślubu w Waszej ulubionej restauracji,  umówi wizytę w warsztacie samochodowym, a nawet  zadba o dostarczenie kwiatów w Walentynki. Wystarczy, że do nas zadzwonisz. 

Ubezpieczenia domu i mieszkania: pomoc w remoncie

Jeżeli zdarzy się, że w wyniku pożaru, zalania czy innego nieszczęśliwego zdarzenia objętego ubezpieczeniem, nie będziesz mógł mieszkać w swoim domu, nie tylko wypłacimy Ci odszkodowanie tak szybko, jak to możliwe, ale także zapłacimy także za wynajem mieszkania.   Zorganizujemy  remont (znajdziemy specjalistów takich jak: hydraulik, szklarz, dekarz, elektryk i pokryjemy ich koszty). Wiemy, że w obliczu nieszczęśliwego zdarzenia liczy się każda pomoc, dlatego zapewnimy Ci profesjonalną firmę, która pomoże w sprzątaniu i pokryjemy jej koszty. 

Usługi medyczne w ramach polisy mieszkaniowej

W Avivie doceniamy naszych Klientów i dajemy im dużo więcej niż standardowe ubezpieczenie. Dlatego w ramach polisy mieszkaniowej zapewniamy także pomoc medyczną. Obejmuje ona zorganizowanie wizyty lekarza bądź pielęgniarki w Twoim domu, pokrycie kosztów transportu medycznego (np. do szpitala albo ze szpitala do domu), opiekę w domu po pobycie w szpitalu, organizację i pokrycie kosztów rehabilitacji, pomoc psychologa czy dostarczenie leków do domu.  Z tej pomocy możesz skorzystać Ty albo Twoi najbliżsi. 

Ubezpieczenie roweru i roczna polisa podróżna

Ponieważ cenimy Twój czas, dajemy Ci możliwość rozszerzenia ochrony o ubezpieczenie  o wygodne roczne ubezpieczenie podróżne na dowolną liczbę wyjazdów. Dodatkowo możesz ubezpieczyć także swój rower, nawet od kradzieży spod sklepu. Casco rowerowe obejmuje rowery do 5 lat oraz gwarantuje wsparcie assistance podczas wypraw rowerowych do 25 km od miejsca zamieszkania. 

Decydując się na zakup polisy chroniącej Twój dom i mieszkanie w standardzie otrzymujesz szeroki zakres ochrony, który pozwoli Ci zabezpieczyć się finansowo na wiele ewentualności. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, co obejmuje ubezpieczenie mieszkania i domu w Avivie, o szczegóły zapytaj Agenta.