Twój 1% zmieni klimat w przedszkolach

Jak? Z Fundacją Aviva

Sprawdź

Fundacja Aviva, KRS: 0000322135

1

Pamiętaj, że od tego roku fiskus wypełnia wstępnie Twój PIT-37 i PIT-38

Twoje zaznanie, wypełnione wstępnie przez fiskusa, jest dostępne od 15 lutego na stronie www.podatki.gov.pl. Masz czas do 30 kwietnia na wprowadzenie zmian do swojego formularza PIT - wszystko możesz zrobić online. Jeśli w tym terminie nie podejmiesz żadnych działań, Twój PIT wypełniony przez Urząd Skarbowy będzie obowiązujący.

 

2

Zdecyduj, której Organizacji Pożytku Publicznego przekażesz Twój 1%

  • Jeśli w poprzednim roku przekazywałeś 1% podatku dla wybranej Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), a teraz nie wprowadzisz zmian w swoim PIT, usługa ePit automatycznie wskaże tę samą OPP. Czyli również teraz Twój 1% trafi do tej samej organizacji, co przed rokiem.
  • Jeśli w tym roku chcesz przekazać 1% innej organizacji, musisz zmienić te dane w swoim PIT i wybrać inny KRS - organizacji, którą chcesz wesprzeć w tym roku.
  • Jeśli rok temu nie przekazywałeś 1% żadnej OPP, a w tym roku chcesz wskazać swoją organizacje, musisz wpisać jej dane do swojego PIT.

 

3

Przekazując 1% Fundacji Aviva, pomagasz sfinansować oczyszczacze powietrza dla dzieci

Wszystkie środki z 1% przeznaczymy na zakup oczyszczaczy powietrza. Sprzęt trafi do przedszkoli, żeby zdrowo oddychali najmłodsi. Skupimy się na regionach Polski z najgorszą jakością powietrza. Więcej o smogu na WiemCzymOddycham.pl. Fundacja Aviva prowadzi tam cykl działań w ramach kampanii "Wiem czym oddycham". 

 

Czy wiesz, że?

Tylko połowa z nas, wskazuje na jaki cel przeznaczyć 1% swojego podatku. Ty też zdecyduj, kogo wesprzesz.

Fundacja Aviva

KRS: 0000322135